Poznaj nowe Hondy Forza na sezon 2021

Oferta skuterów Hondy w klasie maksiskuterów z roku na rok się powiększa. W nadchodzącym sezonie najważniejszym modelem jest oczywiście Forza 750. Forza 300 zostaje zastąpiona skuterem z nowym silnikiem po pojemności 350 cm3, a w najmniejszej Forza 125 inżynierowie popracowali nad poprawą aerodynamiki. 

Nowa Forza 750 jest napędzana dwucylindrowym, rzędowym silnikiem o pojemności 750 cm3, sprzężonym z dwusprzęgłową przekładnią DCT. Silnik zasila wtrysk paliwa i elektronicznie  sterowana przepustnica. Dostosowanie do różnych warunków jazdy ułatwi kilka trybów pracy silnika oraz elektroniczna kontrola trakcji, w Hondzie nosząca nazwę HSTC.  

Silnik i rama zapewnią sportowe osiągi w ruchu miejskim, a spore gabaryty skutera gwarantują wystarczająco dużo przestrzeni na nogi i odpowiednią ochronę przed wiatrem zarówno dla kierowcy jak i pasażera. Pod kanapą udało się wygospodarować 22 l schowek, a na pokładzie nie mogło zabraknąć ładowarki USB.

 

Nowe Hondy ForzaHonda

 

Forza 750 jest pierwszym skuterem Hondy, który został wyposażony w system sterowania głosowego Honda Smartphone Voice Control, który umożliwia zarządzanie smartfonem, połączeniami telefonicznymi, wiadomościami tekstowymi, muzyką i nawigacją za pomocą poleceń głosowych lub przycisków umieszczonych po lewej stronie kierownicy.

Wzrost pojemności skokowej silnika o 50 cm3 spowodował , że od sezonu 2021 roku Forza 300 zmieni się w nową Forzę 350. Nowy silnik eSP+ jest teraz mocniejszy. Duża, wartość momentu jest teraz dostępna od niskich obrotów. Zużycie paliwa, wynoszące średnio 3,3 l/100km , umożliwia przejechanie ponad 340 km na jednym tankowaniu 11,5 l zbiornika. Lifting stylistyczny i związany z poprawą aerodynamiki, obejmuje dodatkowe 40 mm zakresu ruchu elektrycznie sterowanej przedniej szyby.

 

Nowe Hondy ForzaHonda

 

A co zmieniło się w najmniejszej Forzie 125? Standardowo będzie ona wyposażona w system HSTC, a pod względem wyglądu skuter będzie bardzo podobny do modelu Forza 350. Zarówno Forza 125, jak i Forza 350 mają wystarczająco dużo miejsca w schowku pod siedzeniem, by pomieścić w nim dwa pełnowymiarowe kaski. Skutery zostały też standardowo wyposażone w ładowarkę USB i w bezkluczykową stacyjkę - Honda Smart Key.

 

Do wszystkich trzech modeli Honda zapowiada bogatą ofertę fabrycznych akcesoriów.

 

 

 

zobacz galerię

Zobacz również:
Unikalne detale, nienaganny styl i brytyjski wyścigowy sznyt – nowy Triumph Scrambler 1200 Steve McQueen Edition to najpiękniejsza wersja modelu Scrambler w historii, choć myśleliśmy, że nic już nie przebije wersji Bond Edition.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA