REKLAMA

Poznaj nowe Hondy Forza na sezon 2021

Oferta skuterów Hondy w klasie maksiskuterów z roku na rok się powiększa. W nadchodzącym sezonie najważniejszym modelem jest oczywiście Forza 750. Forza 300 zostaje zastąpiona skuterem z nowym silnikiem po pojemności 350 cm3, a w najmniejszej Forza 125 inżynierowie popracowali nad poprawą aerodynamiki. 

Nowa Forza 750 jest napędzana dwucylindrowym, rzędowym silnikiem o pojemności 750 cm3, sprzężonym z dwusprzęgłową przekładnią DCT. Silnik zasila wtrysk paliwa i elektronicznie  sterowana przepustnica. Dostosowanie do różnych warunków jazdy ułatwi kilka trybów pracy silnika oraz elektroniczna kontrola trakcji, w Hondzie nosząca nazwę HSTC.  

Silnik i rama zapewnią sportowe osiągi w ruchu miejskim, a spore gabaryty skutera gwarantują wystarczająco dużo przestrzeni na nogi i odpowiednią ochronę przed wiatrem zarówno dla kierowcy jak i pasażera. Pod kanapą udało się wygospodarować 22 l schowek, a na pokładzie nie mogło zabraknąć ładowarki USB.

 

Nowe Hondy ForzaHonda

 

Forza 750 jest pierwszym skuterem Hondy, który został wyposażony w system sterowania głosowego Honda Smartphone Voice Control, który umożliwia zarządzanie smartfonem, połączeniami telefonicznymi, wiadomościami tekstowymi, muzyką i nawigacją za pomocą poleceń głosowych lub przycisków umieszczonych po lewej stronie kierownicy.

Wzrost pojemności skokowej silnika o 50 cm3 spowodował , że od sezonu 2021 roku Forza 300 zmieni się w nową Forzę 350. Nowy silnik eSP+ jest teraz mocniejszy. Duża, wartość momentu jest teraz dostępna od niskich obrotów. Zużycie paliwa, wynoszące średnio 3,3 l/100km , umożliwia przejechanie ponad 340 km na jednym tankowaniu 11,5 l zbiornika. Lifting stylistyczny i związany z poprawą aerodynamiki, obejmuje dodatkowe 40 mm zakresu ruchu elektrycznie sterowanej przedniej szyby.

 

Nowe Hondy ForzaHonda

 

A co zmieniło się w najmniejszej Forzie 125? Standardowo będzie ona wyposażona w system HSTC, a pod względem wyglądu skuter będzie bardzo podobny do modelu Forza 350. Zarówno Forza 125, jak i Forza 350 mają wystarczająco dużo miejsca w schowku pod siedzeniem, by pomieścić w nim dwa pełnowymiarowe kaski. Skutery zostały też standardowo wyposażone w ładowarkę USB i w bezkluczykową stacyjkę - Honda Smart Key.

 

Do wszystkich trzech modeli Honda zapowiada bogatą ofertę fabrycznych akcesoriów.

 

 

 

zobacz galerię

Zobacz również:
Któż zrozumie artystów? Owszem, sztuka może i nawet czasem powinna szokować, jednak widok przeciętego na pół Ducati 1199 Panigale to dla niektórych zbyt wiele. Tym razem jednak nie było to zwykłe cięcie...
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA