Poznajcie wyniki konkursu Best Photo MX 2017

Sędziowie konkursu Best Photo MX 2017 wybrali właśnie cztery najlepsze  zdjęcia minionego sezonu.

Główną nagrodę, choć nie jednogłośnie, zdobyło zdjęcie Jacka Szadkowskiego zatytułowane „Kuba Barczewski – Stryków 2017”. Autor uchwycił na nim „scruba” jednego z czołowych młodych zawodników polskiego motocrossu, a zdjęcie zdobyło uznanie większości składu Jury.

 „Kuba Barczewski – Stryków 2017” - fot. Jacek Szadkowski 

 

Drugie miejsce zdobyła praca Pauliny Stasiak "Motocross - wzloty i UPADKI" przedstawiające zawodnika Tomka Olszewskiego uchwyconego w trakcie efektownej gleby podczas I rundy MP w Sobieńczycach. Zdarzenie niezbyt fajne, ale jak sama komentuje swój strzał: „takie sytuacje są wpisane w ten sport i niestety, zdarzają się równie często, jak piękne skoki i "akrobacje w powietrzu". W tym przypadku na szczęście zawodnik wstał, otrzepał się i pojechał dalej.”

 "Motocross - wzloty i UPADKI" - fot. Paulina Stasiak

 

Trzecie miejsce w konkursie przypadło Tomaszowi Wiatrowi za zdjęcie pod tytułem „Kocioł”. Fotkę wykonano podczas zawodów IV rundy Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej na torze w Opatówku koło Wrześni, a przedstawia ono ostrą walkę na pierwszym łuku po starcie wyścigu.

 "Kocioł" - fot. Tomasz Wiatr

 

Organizator postanowił wyróżnić także pracę Macieja Gawła nosząca tytuł „Kamuflaż”. Fotografia przedstawia "zamaskowanego" Damiana Bykowskiego podczas zawodów Mistrzostw Strefy Północnej w Ornecie.

 'Kamuflaż" - Maciej Gaweł

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Sponsorami XI edycji konkursu Best Photo MX są: Shark Charter, Ski Mazury, Moto Ars, JG Sport, PZM, Zem Racing. 

Zobacz również:
REKLAMA