Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
4.0

Prawo jazdy na telefon – aplikacja mObywatel

Ministerstwo Cyfryzacji stworzyło ciekawą aplikację na telefon. Dzięki niej nie będziesz musiał nosić ze sobą dokumentów tożsamości. Sprawdź jak ją pobrać.

Kilka dni temu Ministerstwo Cyfryzacji zaprezentowało nową aplikację dostępną dla każdego. Jest jeszcze w wersji beta - testowej, co oznacza, że prace nad nią ciągle trwają. Do korzystania z niej potrzebujesz: ważny dowód osobisty, profil zaufany (eGo) LINK, telefon z systemem Android i aplikację mObywatel. 

Aplikacja wkrótce zastąpi takie dokumenty jak prawo jazdy, dowód osobisty, czy legitymację studencką. Jeśli ministerstwo nie zrezygnuje z pracy nad tym projektem, nie będziemy musieli nosić ze sobą dokumentów. Przydałaby się jeszcze funkcja eDowodu i ePolisy.

Pomysł jest niezły, ale czy w pełni bezpieczny? Co w przypadku kradzieży? Jeśli zgubisz telefon masz dwie możliwości: dezaktywacja konta za pomocą innego smartfona lub zgłoszenie utraty telefonu dzwoniąc na specjalny numer. Co o tym sądzicie?

LINK DO POBRANIA

Zobacz oficjalny film pokazujący co potrafi:

Zapisz

Zapisz

zobacz galerię

Zobacz również:
Poznaj nową oponę sportowo-turystyczną firmy METZELER - ROADTEC 01. Opracowana by zaoferować motocyklistom wysoki poziom przyczepności w różnych warunkach pogodowych. Zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni, a także w zmiennych warunkach oraz na nawierzchniach o niskiej przyczepności. ROADTEC™ 01 oferuje przebiegi na porównywalnym poziomie w odniesieniu do swojego segmentu dzięki bardziej jednorodnemu zużyciu oraz dużej stabilności, zarówno przy dużych prędkościach, jak i przy w pełni obciążonym motocyklu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij