Premiera 2022: Ducati XDiavel Nera – limitowana edycja

Ducati poszło w limitowane edycje. Po specjalnej edycji Diavela Lamborghini przyszedł czas na współpracę z producentem ekskluzywnych mebli Poltrona Frau. Tak powstał XDiavel Nera.

Poltrona Frau to producent wyjątkowych i bardzo ekskluzywnych mebli, który specjalizuje się między innymi w niepowtarzalnych tapicerkach. Ducati postanowiło wraz z tą wyjątkową marką stworzyć limitowaną do 500 sztuk edycję modelu XDiaviel Nera.

Model Nera to XDiavel w specjalnym malowaniu „Black on Black” (czarno-czarnym) o ciekawym wzornictwie tapicerki w pięciu różnych kolorach do wyboru (po 100 sztuk każdego). Włosi z Poltrona Frau mają specjalny dział zajmujący się tylko i wyłącznie oryginalnymi tapicerkami w motoryzacji – głównie w samochodach, ale tym razem wziął pod lupę również elementy neo-cruisera Ducati. To właśnie oni zaprojektowali charakterystyczną tapicerkę siedzeń XDiavela Nera wykonaną w pięciu kolorach (Siam Red, Steel Blue, Cemento, India i Selva) specjalnej skóry Pelle Frau z wszystko mówiącym wzorem w X (od XDiavela). Jako dodatek nowi właściciele otrzymają również wyjątkowy brelok i etui na dokumenty również wykonane z tej skóry.

Ducati XDiavel NeraDucati
Ducati XDiavel NeraDucati

XDiavel Nera wyróżnia się ponadto zaciskami hamulcowymi oraz pokrywami silnika pomalowanymi lakierem Ducati Red, a także kutymi kołami w kolorze błyszczącej czerni. Matowa i błyszcząca czerń elementów motocykla została tu więc przełamana krwistą czerwienią Ducati i wyjątkową tapicerką siedzeń.

Zobacz także: Ducati Monster 950 to według konserwatystów żaden Monster, ale za to jak jeździ!

Dodatkowo można w pakiecie do motocykla zamówić specjalną edycję kasku Ducati, dedykowaną modelowi XDiavel Nera.

Z technicznego punktu widzenia XDiavel Nera to standardowy XDiavel napędzany silnikiem Testastretta DVT ze zmiennymi fazami rozrządu desmodromicznego. Z 1262 cm3 pojemności silnik V2 generuje 160 KM mocy maksymalnej i 127 m momentu obrotowego. Te potężne osiągi są zaś równoważone przez rozbudowaną elektronikę pokładową współpracującą z bezwładnościowym modułem IMU. Na pokładzie jest oczywiście wielopoziomowa kontrola trakcji oraz Cornering ABS, tryby jazdy, tempomat, system Ducati Power Launch (kontrola startu) oraz kontrola wheelie. Hamulce to pakiet z najwyższej półki: zaciski Brembo M50 oraz tarcze o średnicy 320 mm z przodu i 265 mm z tyłu.

XDiavel Nera dołączy do oferty Ducati w marcu 2022. Cena nie jest jeszcze znana. Więcej zdjęć znajdziecie w galerii na górze strony.

Ducati XDiavel NeraDucati
Ducati XDiavel NeraDucati
Zobacz również:
REKLAMA