Premiera: Nowe Kawasaki Z1000SX debiutuje w Kolonii!

Sportowy turystyk Kawasaki doczekał się sporego liftingu, a właściwie to zupełnego odświeżenia, nie tylko wizualnego, ale też od strony technicznej.

Kawasaki
Kawasaki Z 1000 SX 2017

Nowy wygląd bardziej przypomina sportową Ninję. Owiewki są nieco szersze, regulowana szyba double-bubble jest wyższa. Światła są zupełnie nowe i świecą światłem LED które daje prawie półtora raza bardziej intensywne światło. Nowy jest zestaw wskaźników z analogowym obrotomierzem i z podświetlaną wskazówka służącą jak shiftlight.
Siedzenia są teraz nieco szersze i grubiej tapicerowane, a system kufrów został przeprojektowany tak, aby łatwiej można było je ściągać i zakładać. Oczywiście do tego jest opcjonalny zestaw kuferków Givi - do bocznych o pojemności 28 litrów można dołączyć centralny o pojemności 47 litrów. Zupełnie nowy komputer wzbogacony o system pomiarów Bosch IMU (Interial Measurement Unit) czyli system żyroskopów wspiera pracę ABS-u i kontroli trakcji, taki jak np w BMW S1000RR czy też nowej Ninji ZX-10R. Nowy model ma oczywiście nowe mapy silnika, który ma pracować teraz bardziej gładko. Motocykl został też oczywiście przystosowany do normy Euro 4. To z grubsza najważniejsze cechy nowego modelu, choć jest też sporo drobiazgów. Bardziej szczegółowo poznamy ten model podczas pierwszych testów. Pełna galeria zdjęć powyżej.

Zobacz również:
REKLAMA