Premiera: Yamaha Niken GT - trójkołowy turystyk

Niken to motocykl, który podzielił motocyklistów, ale Yamaha nie zamierza z niego rezygnować. Właśnie zaprezentowała nową, turystyczną wersję tego trójkołowca.

Yamaha Niken GT Yamaha
Yamaha Niken GT 2019

Tak naprawdę prawie wszystko o Nikenie zostało powiedziane, natomiast Yamaha nie zamierza zwalniać tempa i dlatego podczas targów EICMA 2018 w Mediolanie zaprezentowała nie tylko Tenere 700, ale też nowego Nikena GT. Czym różni się od zwykłej wersji?

Wersja GT jest po rpsotu znacznie lepiej przystosowana do podróży i turystycznych wypadów, także we dwoje. Ma wysoką szybę, znacznie bardziej komfortowe siedzenia dla kierowcy, ale też pasażera, i podgrzewane manetki które możesz ustawić w kilku możliwych trybach grzania. Przed wyjazdem możesz zapakować się w seryjne, półmiękkie kufry boczne o pojemności 25 litrów każdy, a nawigację będziesz mógł podłączyć do dodatkowego gniazdka 12V.
Do tego zestawu Yamaha dorzuciła jeszcze stopkę centralną żeby ułatwić serwisowanie motocykla, oraz uchwyty dla pasażerki by ta mogła czuć się pewniej podczas jazdy. Wszystko to okraszone jest nową kolorystyką - do wyboru szary "Nimbus Grey" z czarnymi widelcami zawieszenia, lub niebieski "Phantom Blue" ze złotymi lagami. Ceny, oraz dostępnośc nie jest jeszcze znana.

w galerii znajdziecie mnóstwo zdjęć a poniżej krótki film promocyjny nowej Yamahy Niken GT.

Zobacz również:
REKLAMA