Prezentacja Repsol Hondy i pierwsze testy MotoGP 2015

Obrońca tytułu motocyklowego mistrza świata klasy MotoGP, Hiszpan Marc Marquez i jego zespołowy kolega Dani Pedrosa, zaprezentowali w niedzielę na Bali, barwy ekipy Repsol Honda na sezon 2015. Tego samego dnia testy HRC zakończył na torze Sepang w Malezji Casey Stoner.

Marquez i Pedrosa zdominowali ubiegłoroczne MotoGP, wygrywając 14 z 18 wyścigów i po raz trzeci w ostatnich czterech latach sięgając dla Hondy po tzw. „potrójną koronę”, czyli mistrzostwa w klasyfikacji zawodników, zespołów i producentów. Zanim rozpoczną walkę o obronę tytułów, Hiszpanie zaprezentowali na Bali nowe barwy ekipy Repsol Honda, aby w środę rozpocząć, pierwsze w tym roku, oficjalne testy MotoGP w Malezji.

„To był długa i pracowita zima – powiedział Marquez, który w połowie lutego skończy 22 lata. - Nie mogę się już doczekać startu sezonu! Cieszę się, że zaprezentowaliśmy nasze nowe motocykle w tak pięknym miejscu, jak Indonezja. Po raz pierwszy jestem na Bali i jestem zachwycony tym, jak dużą popularnością cieszy się tutaj MotoGP. Jutro ruszamy do Malezji na pierwsze testy. Intensywnie trenowałem i nie mogę się doczekać, kiedy przetestuję moją nową Repsol Hondę.”

W tym samym czasie, w którym Marquez i Pedrosa prezentowali światu Hondę RC213V na sezon 2015, w Malezji dwudniowe testy kończył dwukrotny mistrz świata i były zawodnik Repsol Hondy, Casey Stoner. Australijczyk porównywał w ich trakcie podwozia w specyfikacji 2014 i 2015 oraz szereg części i podzespołów, w tym nowe hamulce. 29-latek został także poproszony przez Hondę o przetestowanie modelu CBR1000RR Fireblade, przygotowywanego z myślą o lipcowym wyścigu ośmiogodzinnym na japońskim torze Suzuka.

„To były udane testy, podczas których wykonaliśmy dużo pracy – powiedział Stoner, który karierę w MotoGP zakończył trzy lata temu. - Zaczęliśmy od znalezienia bazowych ustawień i porównań mniejszych podzespołów, zanim przetestowałem tegoroczne i ubiegłoroczne podwozia oraz ich różne ustawienia. Jazda modelem CBR była dla mnie nowym doświadczeniem. Nigdy nie jeździłem takim motocyklem, ale świetnie się bawiłem, szczególnie podczas kontrolowanych uślizgów tylnego koła!”

Marc Marquez i Dani Pedrosa rozpoczną w środę w Malezji, pierwsze w tym roku, oficjalne, trzydniowe testy MotoGP. Sezon Grand Prix ruszy od nocnego wyścigu w Katarze w ostatni weekend marca.

Zobacz również:
REKLAMA