[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Proszę podać stan licznika!

Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęło prace nad nowelizacją rozporządzenia w sprawie zakresu danych udostępnianych z centralnej ewidencji pojazdów. Poczynając od kwietnia 2020 roku, będziesz mógł sprawdzić przebieg każdego pojazdu w internetowej bazie, na stronie historiapojazdu.gov.pl. 

Kokpit BMW G 310 R

Zgodnie z ustawą z dnia 25 maja 2019 roku od 1 stycznia 2020 roku podczas kontroli policji drogowej obowiązkiem funkcjonariusza będzie spisanie stanu licznika pojazdu. Odstępstwem od tej reguły będą jedynie działania nastawione na skontrolowanie jak największej liczby kierowców w zakresie trzeźwości. Podczas kontroli kierowca będzie miał obowiązek umożliwić policjantowi odczytanie wskazań licznika, a odnotowany przebieg policjant wpisze online do Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Od początku kwietnia informacje o przebiegach pojazdów będą dostępne dla każdego. Wystarczy tylko wejść na stronę www.historiapojazdu.gov.pl i znaleźć pojazd wpisując numer VIN.

Wszystkie te działania mają na celu

1. Skłonienie klientów, by zwracali baczną uwagę na stan licznika kupowanego pojazdu używanego, żeby domagali się od sprzedawców nowego standardu „pisemnej gwarancji przebiegu” i kontrolowali w dostępnych źródłach, czy oświadczenie jest prawdziwe.
2. Spowodowanie, by „pisemna gwarancja przebiegu” stała się standardem obsługi klientów u polskich sprzedawców pojazdów używanych, zapewniając im większą pewność prawną podczas zakupów, eliminując z rynku nieuczciwych sprzedawców.
3. Spowodowanie, by organy ścigania (prokuratorzy i policja) traktowali przestępstwo fałszowania liczników bardzo poważnie i wykorzystali wszystkie nowe instrumenty prawne do skutecznego karania oszustów.

 

 

Zobacz również:
Nie musisz mieć dziennikarskiego wykształcenia ani milinów kilometrów nawiniętych na koła. Musisz natomiast mieć zapał do pracy, być czynnym motocyklistą lub motocyklistką, mieć dar lekkiego pisania oraz interesować się wszystkim co wiąże się z motocyklami.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA