[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Proteus - składany kask

Pomysł powstał, a jakże w głowie kobiety (tak, jesteśmy złośliwymi szowinistami:P). Jessica Dunn wpadła na taką ideę gdy była na wakacjach w Indonezji.

Australijka zauważyła, że kaski są często problemem dla motocyklistów i skuterowców. Chciała więc stworzyć coś co będzie się mieścić w plecaku i nie będzie zajmować miejsca. Projekt nazywa się Proteus i jest nominowany do nagrody Jamesa Dysona w dziedzinie innowacji. Główną nagrodą jest równowartość około 50 000 zł. Jak wam się widzi taki patent? Jak dla nas to jakaś lipa. Zastanawia nas jak projektantka rozwiąże kwestie bezpieczeństwa, wyściółki, EPS-u. W jaki sposób będą połączone skorupy itp. itd. Mamy wrażenie, że jury konkursu o nagrodę Jamesa Dysona nie mają zielonego pojęcia o motocyklowych realiach.

Wujek gogiel zapytany o hasło "proteus" odpowiedział że jest to bakteria powodująca zakażenie układu moczowego (!)...

REKLAMA


zobacz galerię

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij