[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
3.2

Prototyp 2020: Husqvarna Norden 901

Husqvarna po raz kolejny nie zawodzi. Oto prototyp turystycznego enduro z prawdziwego zdarzenia - Husqvarna Norden 901.

Husqvarna Norden 901 Husqvarna Norden 901

Od kilku lat Husqvarna zasypuje nas kolejnymi prototypami, oraz modelami produkcyjnymi motocykli drogowych. Oczywiście są też rasowe offroadówki, ale dziwiło nas że do tej pory Husqvarna wywodząca się przecież z offroadu nie ma jeszcze w swojej ofercie turystycznego enduro. To ma się zmienić.

Ma się zmienić, bowiem podczas EICMA-y w Mediolanie Huska zaprezentowała prototyp prawdziwego, przygodowego, turystycznego enduro klasy średniej. To Norden 901, nawiązujący swoim wyglądem do klasycznych maszyn dakarowych.

Poza widocznymi aspektami: czadową stylistyką, ewidentnie przygodowymi zawieszeniami i pozycją za sterami, wysoką szybą i innymi walorami podróżniczymi widocznymi gołym okiem wiemy niewiele. Bazą będzie prawdopodobnie dwucylindrowy rzędowy silnik z Duke'a 790 rozwiercony do 889/5 cm3. Szacujemy moc na poziomie 90-95 KM i mnóstwo momentu obrotowego, na poziomie również około 95 Nm. Wiemy tyle że przednie koło ma 21, a tylne 18 cali, za zawieszenia odpowiada oczywiście WP. Na pokładzie znajdzie się też na pewno kilka systemów elektronicznych wspomagających kierowcę podczas jazdy. Husqvarna, wyjątkowo oszczędna w słowach zapowiada że Norden 901 będzie stanowić doskonały kompromis pomiędzy turystyczną jazdą, a wypadami w teren.

Jeśli Norden rzeczywiście pojawi się w ofercie Husqvarny i będzie wyglądał choć trochę jak prototyp, kupili nasze serca. Norden 901 wygląda świetnie.

Zobacz pozostałe nowości z EICMA 2019 w Mediolanie

zobacz galerię

Zobacz również:
Po premierach Kawasaki H2 i Kawasaki H2SX pytanie brzmiało nie "czy", tylko "kiedy" przyjdzie czas na Kawasaki Z 1000 doładowane mechaniczną sprężarką. I oto jest.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij