Prototyp Husqvarna Norden 901 trafi do produkcji

To już przesądzone - pokazany na targach EICMA prototyp turystycznego enduro - Husqvarna Norden 901 wejdzie do produkcji!

Husqvarna Norden 901 Husqvarna
Husqvarna Norden 901

Podczas EICMA-y w Mediolanie Huska zaprezentowała prototyp prawdziwego, przygodowego, turystycznego enduro klasy średniej. Na widok Nordena 901 większość fanów włóczenia się po bezdrożach oblizywała sobie brew. I nic dziwnego, bo jego wygląd nawiązuje do klasycznych maszyn dakarowych.

Poza widocznymi aspektami: czadową stylistyką, ewidentnie off-roadowymi zawieszeniami i pozycją za sterami, wysoką szybą niewiele wiadomo. W stalowej ramie umieszczono  dwucylindrowy rzędowy silnik z Duke'a 890 o pojemności 889,5 cm3. Moc szacujemy na poziomie 90-95 KM,  nie zabraknie momentu obrotowego (również około 95 Nm).

Przednie szprychowane koło ma średnicę 21, a tylne 18 cali, zawieszenia dostarczyło oczywiście WP. Na pokładzie znajdzie się też na pewno kilka systemów elektronicznych wspomagających kierowcę podczas jazdy. Husqvarna, wyjątkowo oszczędna w słowach zapowiada że Norden 901 będzie stanowić doskonały kompromis pomiędzy daleką turystyką, a wypadami w teren.

Obstawiamy, że Norden 901 do salonów trafi w 2021 roku. I trzymamy kciuki, żeby jego wyglądał zmienił się jak najmniej.

Zobacz pozostałe nowości z EICMA 2019 w Mediolanie

zobacz galerię

Zobacz również:
Największy motocykl Benelli – BJ 1200 GT, został oficjalnie zaprezentowany w Chinach. Chińsko-włoski producent nie zamierza jednak ograniczać sprzedaży do Państwa Środka – potężny turystyk ma trafić także do Europy.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA