Przeprawowe Mistrzostwa Polski ATV PZM Dragon Winch 2016

To już piąty rok zawodów, organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Czterokołówców – ATV Polska pod patronatem Polskiego Związku Motorowego.

ATV Polska
Przeprawowe Mistrzostwa Polski.

W ubiegłym roku po raz pierwszy  w historii wyłonieni zostali Mistrzowie Polski Przepraw Quadowych: Oskar Pieprzak oraz Piotr Kurek. W tym roku zapowiada się ostra walka o tytuł, bo nie brak ani utalentowanych zawodników, ani dobrze zorganizowanych teamów.

W tym roku rywalizacja rozpocznie się także w górach, jednak nie będą to Bieszczady, a Karkonosze w rejonie gminy Mysłakowice k. Karpacza.

To niezwykle ciekawe pod względem terenu należy do byłego poligonu wojskowego, położonego w w pobliżu Jeleniej Góry. Nie tylko miłośnicy quadowej rywalizacji będą czuć się tam jak w raju. Dzięki bazie rajdu, umiejscowionej w nowoczesnym i luksusowym kompleksie wypoczynkowym Osada Śnieżka, każdy znajdzie coś dla siebie, nie wykluczając towarzyszących zawodnikom osób. Ogromne możliwości terenu oraz wysoki standard bazy noclegowej potwierdza Jacek Bujański, pełniący funkcję Głównego Sędziego rajdu oraz kierownik parku maszyn Norbert Mikulski.

Jako organizatorzy najwyższych rangą zawodów przeprawowych dla quadów w Polsce staramy się podnosić poprzeczkę nie tylko zawodnikom, ale także i sobie. Dlatego też szukamy nowych, ciekawych i zarazem przyjaznych quadowcom miejsc, do jazdy, a także wypoczynku po ciężkich zawodach. Patronat Honorowy nad I rundą Przeprawowych Mistrzostw oraz Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch 2016 objął Burmistrz Miasta Karpacz, Wójt Gminy Mysłakowice oraz organizacja Events 4x4. - powiedział Bujański.

Zawody będą podzielone na etap nocny oraz dzienny, z wydzielonymi odcinkami specjalnymi - kibice będą mogli zagrzewać tam do boju swoich faworytów. Podczas etapu nocnego zawodnicy będą poruszać się po całym poligonie w poszukiwaniu pieczątek, natomiast za dnia uczestnicy klasyfikacji mistrzowskiej będą mieli do pokonania 3 odcinki specjalne, natomiast zawodnicy Pucharu Polski - 2.

Zmianom uległ również regulamin, tak aby liczba uczestników obu klas była zbliżona. Dlatego każdy, kto choć raz stanął na podium lub zajął w zestawieniu generalnym sezonu miejsce w pierwszej piątce Pucharu Polski, automatycznie trafi w kolejnym sezonie do kategorii Mistrzostw Polski. Start oraz meta będą zlokalizowane na poligonie. Tam też powstanie strefa serwisowa, aby czas dotarcia do niej oraz powrotu na trasę był krótszy. 

Kalendarz 2016:
I Runda 22-24.04 Jelenia Góra
II Runda 17-19.06 Golub-Dobrzyń
III Runda 21-23.10 Drawsko Pomorskie

Zobacz również:
REKLAMA