Przystanek pierwszy: Stambuł

Tomasz Gorazdowski i Michał Gąsiorowski zaliczyli już pierwszy przystanek. Tureckie miasto Stambuł. Po kilkudniowym pobycie w Stolicy Turcji ruszyli w dalszą podróż.

Dotarcie tam zajęło im tydzień czasu a na liczniki nawinęli prawie 2500 kilometrów. Po drodze przejechali przez Czechy, Węgry Serbię i Bułgarię. W przerwach między jazdą zwiedzili wiele ciekawych miejsc w Budapeszcie i Sofii, a także już w samej stolicy Turcji, czyli Stambule. Ze Stambułu dziennikarze ruszyli w dalszą drogę 21 maja. W Stambule spędzili więcej czasu niż planowali, lecz to miasto zauroczyło ich bardziej niż się spodziewali. Spotkali się tam również z Martą - Polką mieszkającą w Stambule od roku.

Po wyjeździe ze Stambułu dwóch wizytach w warsztacie dziennikarze Trójki dojechali do Kapadocji gdzie między innymi odbyli fascynującą podróż balonem. Dziś - po 15 dniach podróży mają nawinięte już około 4000 km i zbliżają się do granicy z Syrią. Codziennie możecie śledzić poczynania Tomka Gorazdowskiego i Michała Gąsiorowskiego na stronie radiowej Trójki gdzie dziennikarze prowadzą blog. kliknij---> Motocyklem dookoła świata


Zobacz również:
REKLAMA