[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Przystojniak z Hammamatsu - Suzuki V-Strom 1050

Ekipa Suzuki zrobiła ruch w dobrą stronę. Nowy V-Strom 1050 nie tylko zyskał 6 KM i sporo elektroniki ale tez wyraźnie wyprzystojniał.

Kto nie idzie do przodu ten się cofa. Zwłaszcza gdy na horyzoncie straszy norma Euro 5 - można złośliwe dodać. Niezależnie od powodów jednak, bardzo ucieszył nas widok zmodernizowanego dużego V-Stroma. Maszyna nabrała pazura i nareszcie może podobać się każdemu. Wszystko dlatego, że wreszcie V-Strom 1050 zaczął nawiązywać wyglądem do legendarnego DR Big'a 750.

 

Sercem maszyny nadal jest widlak o pojemności 1037cm, tyle że generuje aktualnie 107 KM mocy i 101 Nm momentu obrotowego. Japończycy popracowali nad jego pracą w najniższym zakresie niskim zakresie obrotów, zmienili sprzęgło i dorzucili sporo elektroniki, przy czym tej ostatniej zdecydowanie więcej w wersji XT. Obie maszyny dysponują kilkoma trybami jazdy zmieniającymi sposób dozowania mocy, obie maja też kontrolę trakcji i rzecz jasna ABS. Przy czym w bardziej terenowej wersji XT jest to ABS działający w zakrętach, wspomagający ruszanie pod górę oraz zjeżdżanie stromo w dół i dostosowujący swa prace do obciążenia motocykla. Rzecz jasna sterowanie tymi systemami powierzono jednostce IMU.

 

 

XT ma jednak nie tylko bogatsza elektronikę, ale i wyposażenie. Maszyna ma w standardzie regulowana szybę oraz kanapę którą da się unieść o 2 cm. Silnik chroni aluminiowa osłona, maszyna ma też centralna podstawkę, handbary dodatkowe gniazdo pod kanapą. Silnik i zawieszenia w obu wariantach są takie same.


 

 

zobacz galerię

Zobacz również:
Nowy Tiger 900 jest dowodem na to, że ekipa z Triumpha bardzo serio podchodzi do tematu "turystyczne enduro". Nowy wygląd, nowe rozwiązania i nowe nazwy - Anglicy zadbali by każdy znalazł coś dla siebie.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij