Puchar Bałtyku

III runda, wznowionych po kilkuletniej przerwie, zawodów Puchar Bałtyku odbędzie się 20 września w malowniczym Rosówku niedaleko Szczecina.

Impreza motocrossowa i quadowa rozegrana zostanie na trudnym technicznie torze o długości 1620 metrów. Wrześniowy termin pozwoli na udział czołówki polskich klubów motocrossowych oraz gości z Niemiec. Atrakcją tej edycji ędzie wyścig połączonych klas o SuperPuchar.

Pozostałe wyścigi rozegrane zostaną w klasach:
- Młodzik amator + Junior amator
- MX 85 licencja
- MX 2 amator + MX 1 amator + MX Weteran amator
- Licencja MX 2 + MX 1 + MX Weteran
- Quad 2K Open

Dla zwycięzców i uczestników poszczególnych klasyfikacji organizatorzy przewidzieli bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne.

Współorganizatorem III rundy PB obok KM Szczecin jest MOTO46 –  autoryzowany dealer Suzuki, który w przyszłym roku zamierza wystawić swój własny team MOTO46. Zawodnicy będą rywalizować w czterech różnych dyscyplinach motorowych, między innymi w motocrossie”.

Tomasz Banaszak – MOTO 46:
„Wystawiamy swoich zawodników w różnych zawodach, ale od przyszłego sezonu planujemy utworzyć własny team. Każdy nasz zawodnik będzie miał do dyspozycji świetnie przygotowany sprzęt przez naszych mechaników oraz pełne zaplecze logistyczne. Aktualnie rozmawiamy z kilkoma osobami z Polski i Niemiec, których chcemy pozyskać do naszego teamu i jedno mogę powiedzieć na pewno, że nie będziemy oszczędzali ani funduszy ani własnej energii, aby uzyskać świetne wyniki.”

Tegoroczny cykl Pucharu Bałtyku obejmuje również zawody w Chojnie, Koszalinie (Konikowo) i Nowogardzie, gdzie honorowy patronat nad imprezą objął wójt Gminy Kołbaskowo, pan Józef Żukowski.

 

Organizatorzy cyklu Pucharu Bałtyku 2009 :
Klub Motorowy Chojna
Klub Motorowy Cisy – Nowogard
Klub Motorowy Szczecin
Klub Motorowy MX Koszalin
MZ Schwedt

Formularze zgłoszeń, harmonogram i regulamin imprezy znajdują się na stronie www.moto46.pl

REKLAMA