REKLAMA

Puchar MotoGP

Puchar MotoGP ma być wykonany z tego samego Carbonu, którego używa się do produkcji części do motocykli wyścigowych. Stworzeniem tego błyszczącego obiektu pożądania wielu zawodników zajmuje się firma Technopark Motorland.

Puchar imituje wyścigową szachownicę lub jak kto woli flagę-szachownicę. Na każdym fragmencie "flagi" znajduje się rok i nazwisko triumfatora każdego sezonu MotoGP. Pięćdziesiątą pierwszą kratkę prawdopodobnie wypełni nazwisko Jorge Lorenzo, który jest najbliżej zwycięstwa w tym sezonie i chyba nikt mu już tego nie odbierze. Swoją droga ten puchar wygląda o wiele lepiej od poprzedniego (dziwaczna kompozycja kuli z kończynami w pozycji hmm... "na jeźdźca", z kołami, postawiona na fragmencie silnika motocyklowego). Pierwszy taki puchar dostał Casey Stoner w 2007. Ciekawostką jest fakt, że Dorna postanowiła wykonać aż 51 takich pucharów i trafią one prawdopodobnie do wszystkich byłych mistrzów MotoGP od 1949 roku.

Tak swoje trofeum odbierał Valentino Rossi w 2008 roku:

Zobacz również:
Maciek Giemza w wyniku kontuzji spowodowanych wypadkiem musiał wycofać się z rajdu Dakar. Zawodnik ORLEN team opowiada o historii całego zajścia i o konieczności podjęcia tej trudnej decyzji.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA