Puchar Polski Pit Bike SM coraz bliżej finału

Przewrotna i zaskakująca druga runda tegorocznego cyklu rozegrała się w koszalińskim Motoparku. W zmaganiach wzięło udział siedemdziesięciu siedmiu zawodników z całego kraju.

Wyścigi Pit Bike, Puchar Polski Pit Bike SM 2020 Sławomir Kowalski

Uczestnicy stanęli na starcie w klasach uwzględniających wiek i pojemność motocykli. Zawodnicy rywalizowali w formule pucharowej, czyli z podziałem na grupy czasowe. - Dzięki takiemu rozwiązaniu do stawki można dołączyć w dowolnym momencie- mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

-Pojawiając się po raz pierwszy na zawodach ścigamy się z zawodnikami o podobnych rezultatach czasowych. Dzięki temu osoby, które zaczynają przygodę z zawodami, nie rywalizują bezpośrednio z tymi, którzy trenują już kilka lat. To wpływa nie tylko na bezpieczeństwo, ale i daje im komfort jazdy i możliwość zbierania doświadczenia. Dzięki temu na każdej edycji pojawiają się nowe twarze, które wracają do nas na następnych zawodach- mówi Łukasz Pawlikowski.

Te słowa znalazły potwierdzenie w praktyce, bo w Koszalinie pojawili się także nowi uczestnicy, którzy przystąpili do egzaminu na licencję zawodniczą. - To jest mój debiut nie tylko w zawodach, ale i na torze. Na pit bike po raz pierwszy wsiadłam niecały tydzień wcześniej. Ale tak naprawdę to wszystkie te dzieci, które tu startują zainspirowały mnie do tego, by przyjechać na Puchar Polski Pit Bike SM. Chciałam to zobaczyć, a do tego miałam okazję sprawdzić na własnej skórze. Przede mną długa droga, ale ukończyłam oba wyścigi i nauczyłam się bardzo wiele o zupełnie nieznanym dla mnie wcześniej świecie. Dziękuję i polecam! - mówi Ewa “Stunts” Pieniakowska, na co dzień stunterka.

 

 

Wyścigi Pit Bike, Puchar Polski Pit Bike SM 2020Sławomir Kowalski

 

W paddocku zawodów nie zabrakło również zawodników, którzy w tej dyscyplinie rywalizują już od kilku lat, wracając na tory pit bike z przyjemnością i traktując swoje starty, jako bardzo dobry i wymagający trening.

-To co robicie zasługuje na wielką pochwałę! Ja wiem, że to jest właśnie prawdziwa fabryka młodych mistrzów i na pewno to ze środowiska pit bike wyłonią się nazwiska o których usłyszymy w mistrzostwach świata. Ja również mam tu swoich podopiecznych i mimo kontuzji musiałem być na Pucharze Polski Pit Bike SM i ich wspierać. Jestem dumny, kiedy patrzę na ich rywalizację i zapał do pracy.  Wielkie brawa i dla promotorów dyscypliny, i samych uczestników- podsumowuje Paweł Szkopek, dwunastokrotny mistrz Polski w wyścigach motocyklowych.

 

Wielki finał tegorocznych zmagań w ramach Pucharu Polski Pit Bike SM odbędzie się na bydgoskim Kartodromie 10 października. Informacje i zapisy na stronie organizatora www.otopit.pl

 

Zwycięzcy II rundy Pucharu Polski Pit Bike SM

 

Pit Girls

 1. Antonina Rogalska
 2. Julia Jantarska
 3. Zuzia Lewandowska

 

Stock 90

 1. Jakub Stankiewicz
 2. Bartosz Derrek
 3. Wiktor Oleksiak

 

Pit Ladies

 1. Dominika Orlik
 2. Joanna Rutkowska
 3. Julia Halik

 

Stock 125

 1. Maksymilian Pawełczak
 2. Igor Teske
 3. Dawid Nowak

 

Stok 150 Junior

 1. 1.Kacper Raniszewski
 2. Michał Wydmański
 3. Jeremiasz Wojciechowsk

 

Stok 150

 1. Mateusz Huleiwcz
 2. Patryk Stankiewicz
 3. Miłosz Kurkul

 

Super Pit

 1. 1.Milan Pawelec
 2. 2.Oleg Pawelec
 3. Adrian Soja

 

zobacz galerię

Zobacz również:
Komplikacje związane z pandemią Covid-19 – taką przyczynę odwołania tegorocznej edycji jednej z najważniejszych imprez hard enduro na świecie podali organizatorzy. 
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA