Puchar Polski Pit Bike SM już w ten weekend!

W najbliższą niedzielę w koszalińskim Motoparku odbędzie się druga runda Pucharu Polski Pit Bike SM. Na torze będą rywalizować zawodnicy aż w ośmiu klasach! 

Wyścigi Pit Bike Sławomir Kowalski

Dopiero co opadły emocje po pierwszych w historii tej dyscypliny Mistrzostwach Polski Pit Bike SM, a zawodników czeka kolejne starcie. Tym razem staną oni do rywalizacji w Pucharze Polski Pit Bike SM w koszalińskim Motoparku. To druga z trzech rund sezonu 2020.

-Ten sezon jest krótki, ale intensywny. Cieszymy się, że mimo jego przesunięcia możemy realizować swoją misję i przede wszystkim sprawdzić efekty pracy zawodników na torze. Wiemy, że bardzo ciężko pracują na swoje sukcesy i jesteśmy dumni obserwując ich progres. Zarówno pierwsza runda pucharowa, jak i mistrzostwa pokazały, że postępy w stosunku do poprzedniego roku są bardzo duże. Cieszy też nowa klasa: Pit Girls, która wyzwoliła większą konkurencję u najmłodszych zawodniczek oraz sama frekwencja w najmłodszych klasach. Z przyjemnością czekamy na kolejną rundę. Do zobaczenia na starcie! - zaprasza Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

 

Wyścigi Pit BikeSławomir Kowalski

 

Zawodnicy pit bike tradycyjnie walczą o laury w klasach: Pit Girls, Stock 90, Stock 125, Stock 150, Stock 150 Junior, Pit Ladies, Super Pit, Masters. Ale na starcie uczestnicy pucharu ustawią się w kolejności czasów uzyskanych w kwalifikacjach, w czterech grupach: Stock 90, Rookie, Pro i Elite. Licencje zawodniczą można uzyskać od ósmego roku życia, młodsze dzieci wezmą udział w jazdach pokazowych, podczas których oswoją się z torem i regułami na nim panującymi.

Druga runda wyłoni pierwszych liderów Pucharu Polski Pit Bike SM 2020. Sam obiekt daje zawodnikom duże pole do popisu. -Tor Koszalin to bardzo ciekawy obiekt. Lubią go zarówno zawodnicy, jak i publiczność, która z trybun widzi praktycznie całą nitkę. Szybki, idealny do sportowej jazdy, zakończony techniczną sekcją obiekt gości zawodników pit bike od samego początku powstania dyscypliny. Zapowiada się bardzo dobra pogoda i świetna frekwencja. Będzie się działo- mówi Maciej Merchel, promotor dyscypliny.

Na zawody możecie zapisać się wchodzą na stronę organizatora: https://otopit.pl/zapisy/

Relację możecie śledzić na kanale YT klubu: www.youtube.com/otopit

II runda Pucharu Polski Pit Bike SM odbędzie się już 20 września, a finał cyklu zaplanowano 10 października na bydgoskim Kartodromie. Tradycyjnie, podczas finału, punkty podczas zdobyte ostatniej rundy mnożone są razy 1,5. Właśnie wtedy poznamy też zwycięzców sezonu. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie otopit.pl

 

 

 

Zobacz również:
REKLAMA