Puchar Polski w Motocrossie 2020 - znamy zwycięzców

W ostatni weekend (17-18 października) na torze w Lipnie została rozegrana druga, finałowa runda Pucharu Polski w Motocrossie.

Puchar Polski w Motocrossie 2020 - runda finałowa Maciej Wierzbicki

W miniony weekend do Lipna przyjechało około 120 zawodników, więc finał Pucharu Polski w Motocrossie zapowiadał się bardzo ciekawie. Emocji nie zabrakło, chociaż w związku z dużą liczbą zachorowań na Covid-19 impreza odbywała się bez udziału kibiców.

Klasa MX1C

Na pierwszy ogień poszli zawodnicy klasy MX1C, a zwycięzcą został Jakub Matuszczak z MKS Nekla. Wyprzedził on w klasyfikacji zawodów Artema Ekkerta z ZKS Orion Ziębice i trzeciego po dwóch wyścigach Kamila Majorczyka z WKM Wschowa. Ta trójka zawodników stanęła również na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w nieco zmienionej kolejności. Puchar Polski zdobył Kamil Majorczyk, drugie miejsce przypadło Jakubowi Matuszczakowi, a trzecie miejsce zajął Artem Ekkert.

Klasa MX65

Wśród najmłodszych zdecydowanym faworytem był Dawid Zaremba z KMX Kaszuby - świeżo upieczony Mistrz Polski. Pokazał klasę wygrywając oba wyścigi. Drugi dwukrotnie był Michał Psiuk z KM Cross Lublin, a trzeci na mecie meldował się zawodnik gospodarzy Kacper Bereziecki.

Puchar Polski trafił do Dawida Zaremby, drugi w generalce ukończył Michał Psiuk, a najniższy stopień podium przypadł Szymonowi Masarczykowi z MTR Osielec.

Klasa MX Kobiet

Puchar Polski w Motocrossie 2020 - runda finałowaMaciej Wierzbicki

Tutaj nie było niespodzianki. Joanna Miller (CAMK Człuchów) wygrała oba wyścigi i z kompletem punktów zdobyła Puchar Polski. Dwukrotnie druga w wyścigach była Oliwia Wiśniewska (KM MX Banda), a trzecia Julka Jarmołkowicz z MX Lipno.

W klasyfikacji generalnej to jednak Julka Jarmołkowicz stanęła na drugim stopniu podium przed Oliwią Wiśniewską.

Klasa MX Junior

Ostatni do rywalizacji w sobotę wyjechali zawodnicy klasy MX Junior. Tutaj faworytem był liderujący po pierwszej rundzie zawodnik miejscowego MX Lipno Marcin Bandosz. Obyło się bez niespodzianek, faworyt wygrał oba wyścigi i z kompletem 200 punktów sięgnął po Puchar Polski. Jako drugi dwukrotnie finiszował Filip Bukowicz (GAMK Gdańsk) i to on zajął drugie miejsce w klasyfikacji końcowej. Zawody w Lipnie na trzecim miejscu ukończył Kuba Kowalski (MX Lipno), ale w generalce Pucharu trzeci jest Jakub Śniady (ŁKM Łowicz).

Klasa MX Masters

W niedzielę (18 października) dało się odczuć jesienną aurę. Rano lekko pokropił deszczyk i wiaterek również dał się we znaki. Nie przeszkodziło to jednak w sportowej rywalizacji na torze, który był perfekcyjnie przygotowany, a jego elementy na bieżąco poprawiane przez specjalistów od "ciężkiego sprzętu".

Dzień rozpoczęli zawodnicy klasy MX Masters. Na pierwszym miejscu pojawiło się nazwisko znane z sobotnich wyścigów klasy MX1C, a mianowicie Matuszczak. Tym razem był to Radosław Matuszczak z MKS Nekla. Tata Jakuba wygrał oba wyścigi tocząc ładną walkę z drugim w Lipnie Pawłem Wizgierem (ŁKM Łowicz). Trzeci na mecie w obu wyścigach zameldował się Marcin Kawczyński z miejscowego MX Lipno. W klasyfikacji generalnej zawodnicy ukończyli Puchar Polski w identycznej kolejności.

W klasyfikacji MX Masters 50+ Puchar Polski przypada Andrzejowi Szalbierzowi (MKS Nekla).

Klasa MX85

Mocno obsadzona klasa gwarantowała dobre widowisko. Ładną jazdę pokazał w pierwszym wyścigu Filip Seniuk z OKM Ostrów, który rywalizował z faworytem Bartoszem Jaworskim (MX Lipno). I to skutecznie! Seniuk wygrał pierwszy wyścig. Jaworski nie miał szczęścia tego dnia - w drugim wyścigu pokonał go Jakub Kowalski (MX Lipno).

Jednak w klasyfikacji generalnej, to Bartek Jaworski jest górą i zdobywa Puchar Polski 2020. Drugi w genralce jest Piotr Kajrys (GAMK Gdańsk), a trzecie miejsce przypada Jankowi Rompkowskiemu (KM Wisła Chełmno). Bardzo emocjonujące wyścigi i piękna walka na torze młodych zawodników charakteryzują w tym sezonie tą klasę.

Klasa MX2C

W klasie MX2C zdecydowanie wygrywa Krzysztof Sartanowicz ( MK Lidzbark Warmiński). Co prawda Scott Holeshot w pierwszym wyścigu pada łupem Krzysztofa Woźniaka (OKM Ostrów), jednak to Sartanowicz nie ma sobie równych w obu wyścigach. Drugi w Lipnie jest Jakub Matuszczak przed wspomnianym Krzysztofem Woźniakiem.

Klasyfikację generalną Pucharu Polski wygrywa Krzysztof Woźniak, przed Mateuszem Mireckim (TMC Tarnów) i Michałem Małkowskim (KM MX Banda).

Klasa MX Open

Połączone klasy MX B Open i MX Open to ostatnie wyścigi drugiej rundy Pucharu Polski. Oba wyścigi wygrał faworyt i Mistrz Polski Tomasz Wysocki (CAMK Człuchów), ale Scott Holeshot trafia do Damiana Bykowskiego. Drugi tego dnia był Jakub Barczewski (MX Lipno), a trzeci Damian Bykowski (MX Lipno). 

Pucharu Polski trafia do rąk Tomasza Wysockiego. W generalce wyprzedził on Jakuba Barczewskiego oraz Marcina Bandosza.

Puchar Polski w Motocrossie 2020 - runda finałowaMaciej Wierzbicki

 

Klasyfikację dnia klasy MX B Open wygrywa Wojciech Kuształa (KM Lidzbark Warmiński) przed Mateuszem Tkaczykiem (MX Lipno) i Danielem Tarasiewiczem (ŁKM Łowicz). Puchar Polski trafia do Daniela Tarasiewicza, który 6 punktami wyprzedza Kuształę. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu przypada Kacprowi Majowiczowi (MX Lipno).

Klubowym zdobywcą Pucharu Polski zostaje MX Lipno. Drugie miejsce zajmuje klub MKS Nekla, a trzecie CAMK Człuchów.

Po zakończonych wyścigach miały miejsce uroczyste dekoracje zwycięzców wyścigów dnia oraz zdobywców Pucharu Polski. Organizatorzy wraz ze sponsorami zadbali, żeby każdy z dekorowanych zawodników otrzymał nagrody rzeczowe. Zawodnicy otrzymali również pamiątkowe tablice zdobywców Pucharu Polski, a wręczenie głównych Pucharów klasyfikacji generalnej nastąpi podczas uroczystej Gali Sportu Motocyklowego w Warszawie.

zobacz galerię

Zobacz również:
Młody szwajcarski zawodnik, Jason Dupasquier niestety zmarł w wyniku odniesionych obrażeń podczas wypadku w drugiej sesji kwalifikacyjnej Moto3. Tę smutną informację przekazała dziś Dorna.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA