Puchar Polski w Motocrossie - zapowiedź

Już w najbliższy weekend, 15-16 sierpnia, na torze motocrossowym w Obornikach rozegrana zostanie I runda Pucharu Polski w Motocrossie.

Dodatkowo w Wielkopolsce rozegrana zostanie II runda Mistrzostw Polski w Quadcrossie oraz II runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie.

Sezon 2020 z powodu epidemii COVID-19 jest wyjątkowy. Sytuacja związana z koronawirusem wywróciła wyścigowy kalendarz do góry nogami. Dopiero w środku wakacji, a konkretnie z początkiem sierpnia ruszyły zawody strefowe. Rozpoczęli zawodnicy ze Strefy Północnej i Zachodniej, a w miniony weekend dołączyli do nich ścigający się w Strefie Centralnej i Południowej.

Na torze w Obornikach zapowiada się intensywna walka - zawodnicy po tak długiej przerwie nie będą odpuszczać. Wyścigi Pucharu Polski w Motocrossie odbędą się w klasach: MX65, MX85, MX Junior, MX Kobiet, MX Open i MX Masters.

Dodatkowo wystartują również klasy: MXB, MX1C i MX2C.

Poza motocyklistami, do Obornik zawitają również quadowcy. Dla nich będzie to już II runda Mistrzostw Polski, więc można oczekiwać widowiskowego i mocnego ścigania. Zawodnicy pojadą w dwóch klasach: MX Quad Open i MX Quad Junior.

Zobacz również: turystyka na weekend - Wielkopolska

Puchar Polski w Motocrossie - kiedy?

Otwarcie zawodów, zarówno w sobotę 15 sierpnia, jak i w niedzielę 16 sierpnia nastąpi o godzinie 11:30. Początek ścigania w samo południe, czyli o 12:00.

Puchar Polski w Motocrossie - jak dojechać?

Atutem obornickiego toru jest jego stadionowe ukształtowanie. Daje to kibicowi możliwość obserwowania rywalizacji na praktycznie 90% trasy. Jako jedyny w Polsce dysponuje stałymi obiektami w postaci maszyny startowej, wieży widokowej, wieży pomiaru czasu, biur obsługi zawodów, myjni dla motocykli oraz sanitariatów. Tor ma długość 1620 metrów, 8 do 12 metrów szerokości i 13 skoków.

Tor mieści się przy wylocie z Obornik w kierunku miejscowości Łukowo (DW nr 187):
ul. Łukowska, Oborniki Wielkopolskie

Puchar Polski w Motocrossie - zasady bezpieczeństwa

Informacja dla kibiców: na terenie obiektu obowiązują ogólne zasady reżimu sanitarnego, czyli: utrzymywanie dystansu społecznego oraz noszenie masek ochronnych, jeśli utrzymanie dystansu nie jest możliwe. Na miejscu będą dostępne punkty do dezynfekcji rąk.

zobacz galerię

Zobacz również:
Młody szwajcarski zawodnik, Jason Dupasquier niestety zmarł w wyniku odniesionych obrażeń podczas wypadku w drugiej sesji kwalifikacyjnej Moto3. Tę smutną informację przekazała dziś Dorna.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA