Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Puchar Polski w Wyścigach Skuterów

Szósta runda Pucharu Polski w wyścigach skuterów odbyła się w słoneczną i upalną sobotę 15 sierpnia na obiekcie Wallrav Center w Starym Kisielinie k/Zielonej Góry.

Do klasy Amator zgłosiło się 9 zawodników. W pierwszym biegu zwyciężył Marcin Matysiak #3 (TNT Racing Team), pokonując Krzysztofa Żyłę #72 (Bidon Racing Team) i kolegę z teamu Tomasza Nostera #14. Debiutujący Bartosz Łyskawiński #27 (Panthelion) spektakularnie przewrócił się na jednym z zakrętów niszcząc w sposób znaczący swój skuter, co uniemożliwiło mu kontynuowanie jazdy i zakończyło jego sobotni występ. W drugim biegu czołową lokatę zajął Krzysztof Żyła. Marcin Matysiak nie ukończył biegu z powodu defektu technicznego, co sprawiło że na miejscu drugim linię mety przejechał Mateusz Cichy  #1 (Bidon Racing Team). Na trzecim miejscu uplasował się Adam Podgórski #16, za nim do mety dojechała Anna Kasprowicz #4 (TNT Racing Team).
Pełne emocji, sportowej rywalizacji oraz  wywrotek były oba biegi klasy 2.  W pierwszym biegu po starcie prowadzenie objął Michał Adamiszyn #45 (CMA Racing Team), za którym podążali Szymon Urbaniak #12, Natalia Florek #29 (TNT Racing Team) i Dariusz Beszterda #37 (Bidon Racing Team). Po wywrotce  Michała, która wykluczyła go z dalszej rywalizacji,  prowadzenie objął Szymon. Dariusz Beszterda goniąc zaciekle swoich rywali również upadł na szybkim nawrocie. Jego upadek wyglądał bardzo groźnie. Darek wyszedł z niego ze złamaną ręką. Ostatecznie zwycięzcą pierwszego biegu został Szymon (pierwsze zwycięstwo w karierze), tuż za nim była Natalia, a trzecie miejsce wywalczył Maciej Nożyński.  W drugim biegu zwyciężczynią została Natalia Florek. Kolejne miejsca zajęli: Szymon Urbaniak i Michał Adamiszyn.
W klasie 3 frekwencja była największa, na linie startu stanęło 10 zawodników, w tym bracia Chadrysiak z Niemiec. Zwycięzcą  pierwszego biegu został Jerzy Mieloch Jr, który walczył o najwyższą lokatę z Szymonem Rajczakiem. Zażarty bój o trzecią lokatę stoczyli Jerzy Mieloch Sr i Kevin Chadrydsiak, który wyprzedził Seniora, następnie przewrócił się. Mimo wywrotki dojechał na metę na miejscu czwartym. Tomasz Nawrocki zajął pozycję piąta. Pozostali zawodnicy nie ukończyli biegu z powodu awarii technicznych i wywrotek.
W drugim biegu wielu emocji dostarczyła rywalizacja między zawodnikami Mieloch Racing Team. Zwyciężył Szymon Rajczak, tuż za nim był Junior, który w pierwszych okrążeniach dzielnie walczył o drugą pozycję z Seniorem.  Fascynująca była również walka braci Chadrysiak. Denis przejechał jako czwarty linię mety przed starszym bratem Kevinem.  Marcin Matysiak, który w przerwie między biegami naprawił swoją maszynę uplasował się na pozycji szóstej. Siódme miejsce należało do Tomka Nawrockiego. Michał Adamiszyn nie wystartował w drugim biegu z powodu defektu technicznego.