[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Puchar Świata dla Polaka!

Maciej Giemza z Orlen Team przypieczętował swój drugi z rzędu Puchar Świata juniorów w rajdach terenowych. Polak w klasyfikacji sezonu wyprzedził Chilijczyka Ignacio Cornejo i Argentyńczyka Luciano Benavidesa.

Maciej Giemza - Rajd Maroka 2018 Maciej Giemza - Rajd Maroka 2018

Motocykle

23-letni Maciej Giemza przed ostatnią rundą Mistrzostw Świata FIM (Rajd Maroka) miał na swoim koncie 74 punkty i o 18 wyprzedzał swojego głównego rywala Ignacio Cornejo. Pomimo tego, że w Maroku wygrał Chilijczyk, to drugie miejsce wystarczyło Polakowi by cieszyć się z drugiego w swojej karierze Pucharu Świata Juniorów.

Nareszcie upragniona meta rywalizacji w Maroku i całego sezonu – ostatni etap jechało mi się najlepiej z całego rajdu. Jestem bardzo szczęśliwy, że zdobyłem Puchar Świata, na co zapracował cały zespół – powiedział Maciej Giemza po rajdzie Maroka.

REKLAMA

w Rallye du Maroc wystartował również drugi zawodnik Orlen Team - Adam Tomiczek. Zaliczył on świetny finisz i wygrał ostatni etap rajdu w klasyfikacji juniorów, dzięki czemu utrzymał trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Polski motocyklista tegoroczny sezon ukończył na czwartej pozycji wśród juniorów.

Ostatni etap był nieco krótszy, ale bardzo trudny technicznie. Udało mi się jednak cało dojechać do mety, otrzymałem ważną lekcję z nawigacji. Przyda się ona w czasie kolejnych rajdów - powiedział Adam Tomiczek.

Rajd Maroka wygrał Toby Price przed Matthiasem Walknerem (obaj na KTM-ach). Trzeci był Ricky Brabec (Honda).

Quady

Rafał Sonik - Rajd Maroka 2018

Rafał Sonik ukończył Rajd Maroka na drugim miejscu i tym samym wywalczył srebro w Pucharze Świata FIM oraz Puchar Świata Weteranów 2018.

Mój dziesiąty i jedenasty medal, każdy z cennego kruszcu smakują w tym roku wyjątkowo. Są też ogromną motywacją, bo zdobywając podwójne podium, pomimo ciężkiego urazu na początku roku, dałem sygnał sobie, zespołowi i rywalom, że wracamy do ścigania – powiedział Sonik na mecie zmagań.

Kiedy pod koniec marca rozpoczynała się rywalizacja w Pucharze Świata, Rafał Sonik pojechał do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, by obserwować swoich konkurentów.

Zazwyczaj pierwszy etap Abu DhabiDesert Challenge oznaczał dla mnie pierwszy dzień walki o medale. Tym razem patrzyłem z boku, poruszając się o kulach i mając spore problemy żeby samodzielnie pokonać kilka stopni schodów. Doskonale pamiętam tamto uczucie i tym większą satysfakcję mam teraz, kiedy po trudnej i żmudnej rehabilitacji, miesiącach niepewności i ciężkich treningów stanąłem na podium wszystkich trzech rajdów, w których wystartowałem. Wywalczyłem trzecie srebro i siódmy Puchar Świata. To tylko dowód na to, że nigdy nie wolno przestawać marzyć – tak polski quadowiec podsumował tegoroczny cykl.

Klasyfikacja końcowa Pucharu Świata 2018:
1. Aleksander Maksimow (RUS) 105 pkt.
2. Rafał Sonik (POL) 61 pkt.
3. Nicolas Cavigliasso (ARG) 56 pkt.
4. KeesKooolen (NLD) 51 pkt.
5. Jeremias Gonzalez Ferioli (ARG) 26 pkt.

zobacz galerię

Zobacz również:
Dotychczas w Mistrzostwach Świata Supermoto były dwie klasy S1 i S2. Od przyszłego te zasady ulegną zmianie i w MŚ pozostanie już tylko jedna klasa S1.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA