Rafał Sonik wiceliderem Atacama Rally

Po trzech etapach Atacama Rally Rafał Sonik zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

Na półmetku rywalizacji w Atacama Rally Rafał borykał się z problemami technicznymi, które uniemożliwiły nawiązanie walki z liderem klasyfikacji łącznej. Ostatecznie liczący 236 kilometry, trudny technicznie odcinek wygrał Ignacio Casale. Chilijczyk zameldował się na mecie trzeciego etapu z piętnastominutową przewagą nad Polakiem. W klasyfikacji generalnej rajdu zawodnik ORLEN Team umocnił się na pozycji wicelidera.
"Najpierw przypaliło mi się sprzęgło, więc musiałem je oszczędzać. Wypadały mi biegi i bałem się o skrzynię. Potem 150 km jechałem bardzo oszczędnie, bo byłem zdecydowanie poniżej ilości paliwa, którą powinienem mieć. W dodatku musiałem pożyczyć pięć litrów od innego zawodnika. Nie narzekam jednak, bo w końcówce widząc, że mam odpowiedni zapas mogłem trochę przyspieszyć. Poza tym zdarzyły mi się błędy na maksymalnie dwie minuty straty, więc realizuję swoje założenia" – powiedział Rafał Sonik.
Dzisiejszy czwarty etap Atacama Rally liczy 272 kilometrów. Jest to przedostania próba tegorocznej rywalizacji na pustyni Atakama.


Klasyfikacja generalna Atacama Rally – Quady
1. Ignacio Casale (CHL) 7:21.09
2. Rafał Sonik (POL) + 16.42
3. Mauro Almeida (URY) + 16:31.56

Zobacz również:
REKLAMA