Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

PODZIEL SIĘ

OCEŃ
5.0

Rajd Dakar 2019: Joan Barreda na prowadzeniu!

Po pierwszym etapie tegorocznego Rajdu Dakar, prowadzenie objął Joan Barreda z teamu Hondy. Czy KTM-a powinien zacząć się bać?

Motocykle

W poniedziałek (7 stycznia) wystartowała 41. edycja rajdu Dakar. Na pierwszym, stosunkowo krótkim odcinku zawodnicy musieli zmierzyć się z 84-kilometrowym odcinkiem specjalnym. Pierwszy etap tegorocznej edycji zorganizowanej w rejonie Pisco prowadził w niemal 70% po wydmach.

Po pechowym Dakarze w 2018 roku (złamana noga), w tym roku, wśród motocyklistów pierwszy odcinek wygrał zawodnik teamu Hondy Joan Barreda. Drugi na mecie pierwszego etapu zameldował się Pablo Quintanilla, który stracił do lidera zaledwie 1 minutę i 34 sekundy. Trzecie miejsce zajął Ricky Barbec. Brawa należą się również dla Polaków z Orlen Teamu – Adam Tomiczek zajął 26 miejsce, a Maciej Giemza był tuż za nim (zajął 27 miejsce).

Ciekawostką jest, że Barreda ma szansę prześcignąć Huberta Auriola i Marca Comę (legendy Dakaru) pod względem ilości wygranych etapów - Barreda ma ich 23.

Quady

W kategorii quadów Argentyńczyk Nicolás Cavigliasso pokonał swojego rodaka Jeremíasa Gonzáleza Ferioli różnicą blisko 4 minut. Kamil Wiśniewski jechał przez długi czas na szóstej pozycji i ukończył pierwszy etap na 10. pozycji. Kamil był najszybszym zawodnikiem w klasie quadów z napędem 4x4. Brawo!

Ja trzymam kciuki za kolejnego Polaka - Jakuba Przygońskiego, który w pierwszym etapie zajął 3. miejsce, w kategorii samochodów. Jeśli utrzyma tak wysokie tempo (czego mu życzę) Kuba ma całkiem spore szanse na wygraną!

Dzisiaj (wtorek, 8 stycznia) zawodnicy ruszyli na trasę drugiego etapu 41. rajdu Dakar – z Pisco do San Juan de Marcona.