Rajd Dakar przenosi się na inny kontynent!

Po 30 latach w Afryce i po 11 latach w Ameryce Południowej, Rajd Dakar przenosi się na Bliski Wschód.

rajd dakar arabia saudyjska, rajd dakar 2020 dakar.com

Historia Rajdu Dakar

W 1979 roku odbył się pierwszy w historii Rajd Dakar. Co ciekawe do mety dotarła mniej niż połowa startujących (74 z 182 zawodników). Ciężka trasa rajdu sprawiła, że wyścig z roku na rok stawał się coraz popularniejszy.

W 2009 roku z powodu zagrożeń terrorystycznych rajd przeniósł się z Afryki do Ameryki Południowej. Za oceanem odbyło się 11 edycji rajdu, jednak ze względu na polityczne zmiany, w Ameryce Południowej zrobiło się ciasno.

Rajd Dakar 2020 - Arabia Saudyjska

41. edycja Rajdu Dakar odbyła się tylko na terenie jednego państwa - Peru - w Ameryce Południowej. Dlaczego? W zeszłym roku z organizacji imprezy wycofała się Boliwia. W ubiegłych latach z powodu politycznych zawirowań wycofały się też Chile i Ekwador. 

W 2020 roku wszystko ma szansę się zmienić . Zawodnicy ścigać się będą na Bliskim Wschodzie, a dokładnie w Arabii Saudyjskiej. Informacja została potwierdzona oficjalnie przez organizację Amaury Sport (ASO). Więcej szczegółów na temat przyszłorocznej edycji poznamy 25 kwietnia. Organizator obiecał, że w ten dzień zdradzi nam więcej faktów dotyczących kultowego rajdu.

Pytanie brzmi: jak władze państwa podejdą do tematu kobiet za kierownicą? Musisz pamiątać, że kobiety w Arabii Saudyjskiej mogą zdawać prawo jazdy dopiero od połowy 2018 roku...

rajd dakar arabia saudyjska, rajd dakar 2020dakar.com

zobacz galerię

Zobacz również:
Maverick Vinales został zawieszony i wycofany ze startu w Grand Prix Austrii. Powodem nieautoryzowane zmiany w motocyklu. Yamaha się wkurzyła.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA