[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
5.0

Rajd Dakar przenosi się na inny kontynent!

Po 30 latach w Afryce i po 11 latach w Ameryce Południowej, Rajd Dakar przenosi się na Bliski Wschód.

Historia Rajdu Dakar

W 1979 roku odbył się pierwszy w historii Rajd Dakar. Co ciekawe do mety dotarła mniej niż połowa startujących (74 z 182 zawodników). Ciężka trasa rajdu sprawiła, że wyścig z roku na rok stawał się coraz popularniejszy.

W 2009 roku z powodu zagrożeń terrorystycznych rajd przeniósł się z Afryki do Ameryki Południowej. Za oceanem odbyło się 11 edycji rajdu, jednak ze względu na polityczne zmiany, w Ameryce Południowej zrobiło się ciasno.

REKLAMA

Rajd Dakar 2020 - Arabia Saudyjska

41. edycja Rajdu Dakar odbyła się tylko na terenie jednego państwa - Peru - w Ameryce Południowej. Dlaczego? W zeszłym roku z organizacji imprezy wycofała się Boliwia. W ubiegłych latach z powodu politycznych zawirowań wycofały się też Chile i Ekwador. 

W 2020 roku wszystko ma szansę się zmienić . Zawodnicy ścigać się będą na Bliskim Wschodzie, a dokładnie w Arabii Saudyjskiej. Informacja została potwierdzona oficjalnie przez organizację Amaury Sport (ASO). Więcej szczegółów na temat przyszłorocznej edycji poznamy 25 kwietnia. Organizator obiecał, że w ten dzień zdradzi nam więcej faktów dotyczących kultowego rajdu.

Pytanie brzmi: jak władze państwa podejdą do tematu kobiet za kierownicą? Musisz pamiątać, że kobiety w Arabii Saudyjskiej mogą zdawać prawo jazdy dopiero od połowy 2018 roku...

zobacz galerię

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij