Rajd Katar: Polacy w czołówce

W środę Rafał Sonik powiększył swoją przewagę o kolejną minutę, która w warunkach katarskiej rywalizacji może okazać się decydująca.

Sealine Cross-Country Rally 2015: Rafał Sonik i Kamil Wiśniewski w czołówce.

Zgodnie z przewidywaniami Mohamed Abu-Issa dogonił otwierającego stawkę quadów Rafała Sonika po kilkudziesięciu kilometrach, wyprzedził go i zaczął uciekać. – Jechał bardzo szybko, ale tak się rozhulał, że wkrótce popełnił istotny błąd nawigacyjny. Szczerze mówiąc sam nie dowierzałem, że mógł aż tak się pomylić i chwilę jechałem za nim, myśląc, że zna dogodniejszą drogę. W końcu zawróciłem i wkrótce zobaczyłem, że on również wraca i próbuje mnie gonić. „Cisnąłem” jednak do samego końca i nie straciłem przewagi – relacjonował nasz obrońca Pucharu Świata.

Sonik w Rajdzie Kataru startował już kilkakrotnie, a w ostatnich trzech latach 2 razy zwyciężał. Mimo to nie zna tutejszej pustyni tak, jak jego najpoważniejszy rywal. – On doskonale wie, w którym momencie może pozwolić sobie na więcej. Dla mnie celem jest nadal pracowanie nad nawigacją, która pozwala nie tracić cennych minut. Sealine Cross-Country Rally to pod tym względem, bez dwóch zdań, test umiejętności oraz brutalny trening.

- W zeszłym roku zmienialiśmy się na prowadzeniu, w tym byłoby podobnie, gdyby nie błąd Mohameda. Mam nadzieję, że ta minuta, na którą dziś zapracowałem przechyli szalę zwycięstwa. Zobaczymy co będzie działo się w czwartek. To będzie bardzo ważny dzień – przyznał zawodnik Orlen Team.

Dzisiaj „SuperSonik” ponownie otworzy trasę dla stawki quadów i ponownie będzie uciekał przed Mohamedem Abu-Issą. Wynik będzie decydujący dla całego rajdu oraz układu tabeli generalnej sezonu FIM.

Wiśniewskiemu na 50 km przed metą pękł stelaż mocujący nawigację i road booka. Na szczęście dojechał trzeci.

III etap:
1. Rafał Sonik (POL) 5:27.38
2. Mohamed Abu-Issa (QAT) + 1.03
3. Kamil Wiśniewski (POL)+ 3:19.42

Klasyfikacja generalna:
1. RafałSonik (POL) 12:54.06
2. Mohamed Abu-Issa (QAT) +2.01
3. Kamil Wiśniewski (POL) + 6:41.30

Zobacz również:
REKLAMA