Rajd Tukan startuje w piątek!

Ponad 200 km dróg do pokonania, jazda na punkty i nagrody dla najlepszych. W najbliższy piątek i sobotę (16-17 maja) startuje Rajd Motocyklowy Ziemi Ząbkowickiej „Tukan”.

W piątek potrwają zapisy uczestników, kurs pierwszej pomocy i zorganizowane zostanie ognisko. Sam rajd zaczyna się w sobotę.

Trasę rajdu można pokonać na dwa sposoby: z trasą w wersji Tukan Racing zmierzą się motocykle na oponach kostkach i motocykliści, którzy żadnych przeszkód się nie boją. Będą jeździć po drogach publicznych, oraz po terenach zamkniętych dla ruchu drogowego. Klasyfikacja obejmie dwie klasy: dużych (powyżej 550ccm) i małych (250-550ccm) enduro. Trzy najlepsze wyniki w każdej klasie zostaną wyróżnione pucharami.

Drugim sposobem jest Tukan Adventure. To rajd krajoznawczy, czyli ponad 200 km dróg do nieśpiesznego przejechania wg roadbook’a i zaliczenia wytyczonych punktów. Trasy w większości asfaltowe będą okazją do podziwiania Ziemi Ząbkowickiej, nawet z osobą towarzyszącą z tyłu. Trzech motocyklistów z największą ilością punktów zostanie nagrodzonych pucharami.

Zjazd do bazy w Bartnikach planowany jest ok. godz. 17.30, a rozdanie pucharów i wspólne ognisko ok. godz. 20.00.

Po rajdzie, dla chętnych, zostanie przeprowadzone szkolenie z jazdy off-road, poprowadzone przez byłego mistrza i doświadczonego zawodnika enduro Wojciecha Rencza.

Udział w Rajdzie Tukan można zgłosić wypełniając formularz elektroniczny, albo w biurze zawodów 16 maja od godziny 16.00 do 22.00 lub w dniu zawodów 17 maja od godziny 6.00 do godziny 8.00. Wpisowe wynosi 115 zł w przedpłacie, 150zł w dniu zawodów i odpowiednio za pasażera na Adventure 42 i 50 zł.

Zobacz również:
REKLAMA