Ratunkowa Yamaha Tricity Rough Road. Trójkołowiec z hardkorem w standardzie

Offroadowa Yamaha Tricity? Tak właśnie koncept pokazał producent podczas odbywających się w Tokio targów Riscon. Trójkołowiec ma pomóc w walce z klęskami żywiołowymi.

Yamaha Tricity Rough Road Yamaha

Yamaha Tricity Rough Road to koncept trójkołowca na bazie dwóch innych modeli Yamahy – Tricity 125 i dostępnego tylko na rynkach azjatyckich Tricity 155. Założeniem projektu jest, by mógł się on poruszać po obszarach dotkniętych klęskami żywiołowymi – osuwiskami, trzęsieniami ziemi, czy powodziami. Kluczem do tego zadania ma być względna dzielność terenowa w połączeniu ze stabilnością na zróżnicowanym podłożu.

W tym celu konstrukcja standardowego Tricity 125 została dodatkowo wzmocniona. Producent nie podaje wprawdzie czy dokonano ingerencji w ramę pojazdu, ale wyraźnie widać dodatkowe elementy ochronne, takie jak osłony pod podwoziem, czy gmole.

Yamaha Tricity Rough RoadYamaha

W standardowym wyposażeniu skutera znalazły się także kostkowe opony i spora liczba miejsc, w których można zamocować dodatkowy bagaż. A tego może być sporo – w zależności od typu katastrofy, z którą przyjdzie się mierzyć, skuter może przewieźć odpowiedni ładunek, taki jak zapasy żywności, sprzęt medyczny, detektory, czy opatrunki.

W centralnym kufrze znalazł się dedykowany dron, który jest dziś jednym z najważniejszych narzędzi wykorzystywanych przez służby ratownicze podczas usuwania skutków katastrof i klęsk żywiołowych. Dzięki niemu osoba poruszająca się Tricity Rough Road może zlokalizować osoby potrzebujące pomocy i udać się na miejsce albo skierować tam służby.

Tricity Rough Road została zaprezentowana podczas targów Riscon Tokyo 2021 security & safety expo jako koncept, wspólnie z innymi elementami służącymi ratownictwu – łodzią, skuterem wodnym i agregatem. Mało prawdopodobne by taka wersja trafiła do produkcji seryjnej, a szkoda.

Przeczytaj także: Yamaha Tricity 125.

Zobacz również:
REKLAMA