Red Bull 111 Megawatt - gwiazdorska obsada

Red Bull 111 Megawatt zadebiutowała w ubiegłym roku i od razu została uznana przez zawodników hard enduro za obowiązkową pozycję. Zainteresowanie wydarzeniem przekroczyło polskie granice, a do startu przygotowują się najlepsi zawodnicy. Swój udział potwierdzili już Jonny Walker oraz Andreas Lettenbichler. Już wiemy, że dołączą do nich Andy Noakey, Alex Salvini, Joakim Ljunggren oraz Giacomo Redondi.

Red Bull
Red Bull 111 Megawatt - 5-6 września 2015 r.

W pierwszy weekend września (5-6.09) na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów w gminie Kleszczów rozegrana zostanie II edycja Red Bull 111 Megawatt. Swój udział potwierdzili już zeszłoroczni zdobywcy 2. i 3. miejsca - Jonny Walker i Andreas Lettenbichler. Obaj nie szczędzili komplementów pod adresem polskiej imprezy. Jeśli chodzi o format sportowy, to Red Bull 111 Megawatt były nowym doświadczeniem dla wszystkich uczestników – trzeba było utrzymywać bardzo szybkie tempo. Także po raz pierwszy widziałem takie tłumy kibiców na imprezie hard enduro. Byłem pod wrażeniem, to było niesamowite! – wspomina Walker i dodaje – Start przed rodakami mocno „nakręcił” Taddy’ego na walkę o zwycięstwo. Dla mnie to była jeszcze większa motywacja, by pokrzyżować mu plany. Przez cały wyścig, siedzieliśmy sobie wzajemnie na ogonie, zamieniając się pozycją lidera. Ostatecznie, Tadek mnie wyprzedził i wygrał. Mówiąc jednak szczerze, to była wspaniała walka, a przegrana nie boli tak bardzo, kiedy mam świadomość, że dałem z siebie wszystko.
3. miejsce w ubiegłym roku zajął Lettenbichler i już zapowiada, że we wrześniu nie odpuści i chce stanąć na podium. Jednak lista kandydatów do zwycięstwa ciągle się wydłuża. Spośród polskich faworytów, obok Błażusiaka, trzeba wymienić także wielokrotnego Mistrza Polski – Łukasza Kurowskiego czy Oskara Kaczmarczyka, który okazał się najlepszym Polakiem podczas wyścigu Red Bull Hare Scramble 2015. Nie bądą oni mieli łatwo, bo o jak najwyższe lokaty podczas polskiego przystanku Hard Enduro powalczy cała plejada off-roadowych gwiazd. Andy Noakley, Alex Salvini, Joakim Ljunggren oraz Giacomo Redondi to kolejni niezwykle szybcy zawodnicy, którzy już się przygotowują do II edycji Red Bull 111 Megawatt.
Lista startowa liczy ponad 700 zawodników i wśród których znajdują się tak „szybkie nazwiska” to pewna gwarancja, że największa impreza hard enduro w Środkowo-Wschodniej Europie będzie znakomitym widowiskiem. Tak mocna obsada to zła wiadomość dla Tadka Błażusiaka - obrona zeszłorocznego tytułu na bank nie będzie łatwa.

Na dobry wynik i świetną zabawę w Polsce z pewnością liczy zarówno brytyjski specjalista od hard enduro Andy Noakley, jak i rewelacyjny Joakim Ljunggren, który ostatnio wygrał Battle of Vikings. Szwed na co dzień walczący w Mistrzostwach Świata SuperEnduro oraz Mistrzostwach Szwecji Enduro,pokonał takie gwiazdy jak Graham Jarvis czy Jonny Walker.
Interesujący będzie z pewnością również występ Alexa Salviniego i Giacomo Redondiego, którzy z ekstremalną odmianą enduro mają niewiele wspólnego, ale są jednymi z najlepszych zawodników mistrzostw świata. Salvini, który na swoim koncie ma tytuł w najbardziej obleganej klasie E2 długo nie dał się namawiać swojemu przyjacielowi oraz dyrektorowi trasy na terenie kopalni Bartkowi Obłuckiemu i chętnie przyjął zaproszenie. Alex nie tylko jest niezwykle szybki, doświadczony i efektownie jeździ - oprócz tego jest pogodny i otwarty na świat, więc jest opcja, że w Polsce zyska wielu nowych fanów. Z kolei 22-letni Redondi stoi u progu wielkiej kariery - ma już na koncie tytuł w Mistrzostwach Świata SuperEnduro Juniorów oraz Pucharze Świata Młodzików 125. Młody Włoch przed ostatnią rundą Mistrzostw Świata we Francji zajmuje 2. miejsce w klasie Junior i można podejrzewać, że będzie chciał stanowczo zaznaczyć swoją obecność na zawodach w Polsce.
Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie na www.redbull.pl/111megawatt

Zobacz również:
REKLAMA