Red Bull 111 Megawatt powraca!

Emocjonująca, a jednocześnie łatwa do zrozumienia formuła zawodów już w pierwszej edycji zdobyła serca nie tylko uczestników, ale i publiczności. Nie zabraknie również gospodarza imprezy – Tadeusza Błażusiaka, który po ubiegłorocznej przerwie, ponownie stanie do walki o zwycięstwo.

Należąca do PGE Polskiej Grupy Energetycznej Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów to jedno z najbardziej intrygujących miejsc w kraju. Rozległy, o zróżnicowanym podłożu i wysokości teren, stwarza wyśmienite warunki do technicznej i wymagającej kondycyjnie jazdy. Charakter lokalizacji, jej spektakularny krajobraz, prezentowany przez uczestników poziom sportowy oraz obecność Błażusiaka (najlepszego zawodnika w historii dyscypliny) sprawiły, że impreza po raz kolejny dołączyła do cyklu najważniejszych imprez hard enduro na świecie.  

Podczas dwóch dni Red Bull 111 Megawatt (17-18 września 2016 r.) zawodnicy będą konkurować na specjalnie zaprojektowanej trasie. Zgodnie z tradycją, pierwszego dnia odbędą się kwalifikacje, a udział w nich będzie mogło wziąć jeszcze więcej chętnych niż w latach poprzednich – limit uczestników ustalony został na 1 000 osób. Najlepszych 500, spotka się w wielkim finale. Będzie szybko, stromo, z jeszcze większą ilością przeszkód i zakrętów. Fani enduro, zarówno w odmianie extreme, jak i hard, spodziewać się mogą ciekawej, a zarazem widowiskowej rywalizacji.

Trzecia edycja Red Bull 111 Megawatt odbędzie się 17 - 18 września 2016 r. Do podbełchatowskiej gminy Kleszczów po raz kolejny zjadą najlepsi zawodnicy z Polski i ze świata, by wziąć udział w kultowej imprezie.

Zapisy startują (19 lipca, I pula miejsc) na stronie www.redbull.pl/111megawatt, jednak już teraz można zostawić tam swój adres e-mail, aby otrzymać dodatkowe przypomnienie o rejestracji. W ubiegłym roku lista uczestników, licząca 700 osób zapełniła się w niespełna 7 godzin.

Zobacz również:
REKLAMA