Red Bull 111 Megawatt - ruszyły zapisy!

Podejmij wyzwanie Tadka Błażusiaka i wystartuj w II edycji Red Bull 111 Megawatt - nie czekaj, zapisy już ruszyły! 

Red Bull Content Pool
Red Bull 111 Megawatt

W pierwszy weekend września (5-6) w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów rozegrana zostania II edycja Red Bull 111 Megawatt. Do momentu kiedy rozlegnie się tam ryk silników zostały jeszcze ponad dwa miesiące, ale już ruszyła rejestracja do udziału w zawodach. Aby wystartować należy m.in. mieć ukończone 16 lat, sprawny motocykl oraz prawdziwą wolę walki z rywalami i ponad 60 kilometrową trasą. Formularz rejestracyjny znajdziecie na stronie www.redbull.pl/111megawatt

Red Bull 111 Megawatt to zawody motocyklowego enduro, które już podczas ubiegłorocznego debiutu przyciągnęły do startu kilkuset fanów dyscypliny z Polski i zagranicy. Mimo, że większość nie zdołała ukończyć finałowego wyścigu w regulaminowym limicie czasu, to możliwość rywalizowania ramię w ramię z Tadkiem Błażusiakiem czy Jonnie Walkerem, były najlepszą motywacją do stawienia się w Bełchatowie. Wśród uczestników nie brakowało tych, którzy zasadzali się na jak najwyższe miejsce w rankingu, jak i tych, którzy po prostu chcieli się sprawdzić w wyjątkowej lokalizacji, oddanej na czas imprezy we władanie motocyklistom. Należący bowiem do PGE teren Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów jest nie tylko spektakularny, ale i doskonale nadaje się do zaprojektowania i przygotowania raju dla fanów enduro. W tym roku, już podczas eliminacji (5 września, start o godz.: 12:00), zawodnicy zmierzą się z dwiema trasami.
Pierwszego dnia, uczestnicy będą pokonywać na czas dwie trasy kwalifikacyjne, o charakterystyce motocross i enduro-cross. 500 najlepszych zmierzy się w niedzielnym finale. Czekać ich będzie ciekawa trasa - częściowo wytyczona na nowym terenie i o 20 km dłuższa niż zeszłym roku! Mam nadzieję, że przyniesie ona zawodnikom sporo sportowej frajdy – zapowiada Bartosz Obłucki, dyrektor sportowy zawodów.
6 września, odbędzie się główny wyścig Red Bull 111 Megawatt. Zawodnicy wystartują o 13:00 ze startu wspólnego, a ich zadaniem będzie trzykrotne pokonanie ok. 20 km pętli z sekcjami: motocross, enduro-cross i extreme enduro. Na najlepszych czekać będą nagrody rzeczowe i finansowe. Zapisy startują w południe 23 czerwca na stronie www.redbull.pl/111megawatt. Liczba miejsc jest ograniczona, a o obecności na liście startowej decyduje poprawna rejestracja i wniesienie opłaty startowej (150 zł w przypadku rejestracji przez internet).

WARUNKI UDZIAŁU W RED BULL 111 MEGAWATT

Zawody są otwarte dla wszystkich chętnych spełniających wymogi regulaminowe, z których najważniejsze to:
•    Wiek – 16 lat i więcej
•    Sprawny motocykl enduro lub motocross
•    Ubezpieczenie OC i NNW
•    Profesjonalny strój - kask, gogle, ochraniacze, rękawice, buty off-roadowe
•    Stan zdrowia zezwalający na udział w zawodach
•    Poprawna rejestracja i wniesienie opłaty startowej (150 zł przy rejestracji internetowej, 190 zł w biurze zawodów). Liczba miejsc jest ograniczona.

Regulamin znajdziecie na www.redbull.pl/111megawatt

Zobacz również:
REKLAMA