Red Bull Erzbergrodeo 2021 odwołane! "Zorganizowanie imprezy tej rangi niemożliwe"

Komplikacje związane z pandemią Covid-19 – taką przyczynę odwołania tegorocznej edycji jednej z najważniejszych imprez hard enduro na świecie podali organizatorzy. 

Erzberg 2009_066.jpg Archiwum MPP

Red Bull Erzbergrodeo to jedna z najważniejszych i najefektowniejszych imprez hard enduro na świecie. Od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem największych zawodników, ze względu na wyzwania jakie stawia przed nimi trasa przygotowana przez organizatorów.

Erzbergrodeo to także gratka dla fanów hard enduro, którzy tłumnie ściągają do opuszczonej kopalni odkrywkowej w centralnej Austrii by podziwiać ekstremalne zmagania zawodników światowej klasy.

Z komunikatu organizatora wynika, że przy obecnych obostrzeniach i wciąż realnym zagrożeniu ze strony SARS-Cov-2 nie jest możliwe zorganizowanie imprezy tej rangi na odpowiednim poziomie, ze względu na złożoność działań, które byłyby konieczne do podjęcia. Organizator zapewnił, że pracował nad różnymi scenariuszami imprezy uwzględniającymi specyfikę organizacji imprez w czasie pandemii, ale wytyczne austriackiego rządu pozostawiły w praktyce tylko jedno wyjście – odwołanie imprezy.

Wszyscy zarejestrowani uczestnicy otrzymają zwrot opłaty startowej, zaś widzowie zwrot kwoty za bilety. Przyszłoroczna edycja Erzbergrodeo planowana jest w dniach 16-19 czerwca 2022 i mamy nadzieję, że uda się ją zorganizować bez przeszkód.

Kalendarz FIM Hard Enduro World Championship 2021

Runda 1: Extreme XL Lagares - Portugalia, 7/8/9 maja
Runda 2: Red Bull Erzbergrodeo - Austria, 3-6 czerwca
Runda 3: Abestone Hard Enduro - Włochy, 10/11 lipca
Runda 4: Red Bull Romaniacs - Rumunia, 27/28/29/30/31 lipca
Runda 5: Red Bull TKO - USA, 13/14/15
Runda 6: HERO Challenge - Polska, 11/12 września
Runda 7: Hixpania Hard Enduro - Hiszpania, 1/2/3 października,
Runda 8: GetzenRodeo - Niemcy, 29/30 października

Przeczytaj także: Track Daye w kłopocie

Zobacz również:
REKLAMA