[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
5.0

Red Bull Honda World Superbike Team zaprezentowany w Salzburgu

Słynny Hangar 7 w austriackim Salzburgu był miejscem prezentacji ekipy Red Bull Honda World Superbike, którą na nowych Fireblade'ach SP2, reprezentować będą Nicky Hayden i Stefan Bradl.

Słynny Hangar 7 w austriackim Salzburgu był miejscem prezentacji ekipy Red Bull Honda World Superbike, którą na nowych Hondach CBR1000RR Fireblade SP2, reprezentować będą były mistrz świata MotoGP, Amerykanin Nicky Hayden i były mistrz Moto2, Niemiec Stefan Bradl.

Hayden tytuł w MotoGP wywalczył w 2006 roku razem z fabryczną ekipą Repsol Honda. Rok temu Amerykanin przeniósł się z cyklu Grand Prix do serii World Supebike, w swoim debiucie za sterami Fireblade'a sięgając po zwycięstwo i cztery podia.

REKLAMA

Bradl to z kolei mistrz świata Moto2 z sezonu 2011, który od tego czasu ścigał się w MotoGP, w tym przez trzy lata na motocyklu Hondy.  Niemiec ma przed sobą debiut w World Superbike, ale po udanych zimowych testach obaj z Haydenem nie mogą już doczekać się pierwszych wyścigów, które pod koniec lutego odbędą się w Australii.

Do oficjalnego zespołu Hondy w World Superbike dołączył także nowy partner tytularny, Red Bull, lider na rynku napojów energetycznych i od lat czołowy gracz w świecie motorsportu i sportów ekstremalnych.

„Nowy rok zaczynamy z nowym motocyklem, nowym partnerem tytularnym i nowym kolegą zespołowym, więc sporo się zmienia – Nicky Hayden powiedział podczas prezentacji, którą można było na żywo oglądać w internecie. - To będzie mój drugi sezon w World Superbike.

Mam nadzieję, że zdobyte rok temu doświadczenie pozwoli mi wejść na jeszcze wyższy poziom. Cieszę się, że znów będę współpracował z marką Red Bull, którą reprezentowałem już także w przeszłości. To dla mnie wielka szansa. Musimy być jednak skoncentrowani na czekającym nas zadaniu i jak najlepiej przygotować się do pierwszych wyścigów. Poziom w stawce jest jeszcze wyższy niż kiedykolwiek wcześniej, ale jesteśmy bardzo zmotywowani.”

„Nie mogę doczekać się nowego sezonu! - dodał Stefan Bradl. - To dla mnie zupełnie nowa seria i nowe doświadczenie. Cieszę się, że będę pracował razem z Hondą i Red Bullem, który wspiera mnie od początku mojej kariery i będzie partnerem tytularnym naszej ekipy.

Dysponujemy także nowym motocyklem. Potrzebujemy trochę czasu, by idealnie ustawić naszego Fireblade'a, ale damy z siebie wszystko, aby zrobić to najszybciej jak to możliwe. To wspaniały projekt, dlatego będziemy razem robić kolejne kroki w kierunku sukcesu.”

zobacz galerię

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij