REKLAMA

Red Bull Romaniacs

Już 15 sierpnia rusza kolejna edycja jednego z najtrudniejszych wyścigów enduro na świecie – Red Bull Romaniacs. W tym roku w okolicach rumuńskiego Sibiu zmierzą się już po raz szósty zawodnicy z 24 krajów.

Tegoroczny tor został specjalnie zaaranżowany, by zawodnicy musieli wykazać się swoimi umiejętnościami w skrajnie trudnych warunkach. Trasa Red Bull Romaniacs wiodąca przez Karpaty została podzielona na cztery etapy: pierwszy dzień to rozgrzewka po zygzakowatym torze pełnym wzniesień, w drugim dniu wyścigu kluczowe będzie poznanie trasy za pomocą GPS, trzeciego dnia mordercza trasa będzie prowadzić górniczego miasta Petrosani, finałowe starcie odbędzie się czwartego dnia rywalizacji w centrum Sibiu.

Mistrzowskiego tytułu będzie bronić Francuz Cyril Despres – trzykrotny zwycięzca Red Bull X-Fighters. W zawodach wezmą udział zawodnicy z 24 krajów, m.in. Chris Birch (Nowa Zelandia), Darryl Curtis (RPA), Gerhard Forster (Niemcy), Andi Lettenbichler (Niemcy), Shane Cuthbertson (Kanada), Dieter Happ (Austria) i Jimmy Lewis (USA).

To już szósta edycja Red Bull Romaniacs – jednego z najtrudniejszych wyścigów enduro na świecie. Więcej informacji na temat zawodów można znaleźć na stronie www.redbullromaniacs.comzobacz galerię

Zobacz również:
Cena benzyny spadła już wyraźnie poniżej 4 zł. Eksperci przewidują dalsze spadki, ale obniżki nie są już tak duże jak jeszcze kilka tygodni temu. Czy jest jeszcze szansa by benzyna kosztowała poniżej 3 zł?
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA