Red Bull X-Fighters po raz 11. w Madrycie

W najbliższy piątek - 20 lipca - Red Bull X-Fighters po raz 11 zawita na arenę walk byków Las Ventas w Madrycie. Broniący tytułu - Dany Torres ma nadzieję wykorzystać atmosferę po Euro 2012 i na oczach 25 000 rodaków wrócić do gry o mistrzostwo.

Hiszpanię opanowało radosne szaleństwo po drugim z rzędu zwycięstwie w piłkarskich mistrzostwach Euro 2012, a lokalny bohater FMX Dany Torres liczy na to, że 20 lipca energia rodaków doda mu skrzydeł podczas przystanku Światowej Serii Red Bull X-Fighters. Torres triumfował w Madrycie dwa razy w ciągu ostatnich trzech lat, a jeśli chce zachować szansę na obronę tytułu, będzie musiał wygrać po raz trzeci. W tym roku światowej sławy arena walk byków Las Ventas będzie gościć zawody Red Bull X-Fighters już po raz jedenasty.

Dany Torres wrócił formy po kontuzji kostki, z którą zmagał się na początku tego sezonu, ale w klasyfikacji generalnej jest obecnie dziewiąty ze stratą 85 punktów do zajmującego pierwsze miejsce Todda Pottera (USA). Ta sytuacja jednak go nie martwi - w zeszłym roku przed zawodami w Madrycie był aż 120 punktów za innym amerykańskim zawodnikiem - Natem Adamsem, i choć w klasyfikacji generalnej był dopiero trzeci, wygrał w Madrycie i ostatecznie zwyciężył w całej serii. Torres zawsze świetnie sobie radził w Europie, a dzięki wygranej w Madrycie, a następnie w sierpniu w Monachium, może szybko wrócić na szczyt stawki.

„Madryt to dla mnie najlepszy przystanek, najlepszy kraj i najlepsza lokalizacja” - powiedział 25-letni Torres, który po zwycięstwach na arenie w 2009 i 2011 roku, teraz ma nadzieję zaprezentować w ojczyźnie nowe triki. „Publiczność w Madrycie jest szalona. Wspaniale jest widzieć tam taki tłum i wiedzieć, że są tam dla mnie” - dodał.

Seria Red Bull X-Fighters narodziła się w 2001 roku w Walencji, a hiszpański przystanek w Madrycie na arenie walk byków Las Ventas widnieje na jej mapie od 2002 roku. Z czasem stał się on najbardziej wyczekiwanym przystankiem w corocznym kalendarzu zawodów. Po odwołaniu trzeciego przystanku tegorocznego sezonu w Stambule (z powodu silnego wiatru), Potter, który wygrał drugą rywalizację w Glen Helen w Kalifornii, także jest pewien swoich szans na wygraną w Hiszpanii. Amerykanin ma na swoim koncie tylko cztery występy w ramach serii Red Bull X-Fighters i zaledwie 5. punktową  przewagę nad Leviem Sherwoodem, zwycięzcą inauguracyjnego, kwietniowego przystanku 2012 w Dubaju.
 „Z niecierpliwością czekam na Madryt i mam nadzieję, że będę miał w zanadrzu więcej trików i wygram” - skomentował Potter, który jeszcze nie poznał gorącej hiszpańskiej publiczności.

Kolejna runda Red Bull X-Fighters odbędzie się  11 sierpnia w Monachium. Sezon 2012 zakończy się 6 października w Sydney w Australii.

Zobacz również:
REKLAMA