[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Red Bull X-Fighters w Rio

W sobotę 28 maja 2011 dwunastu zawodników freestyle motocross zdominuje stolicę Brazylii, występując przed 60-tysięcznym tłumem fanów. Zwycięzca drugiego przystanku Światowej Serii Red Bull X-Fighters 2011 zostanie ukoronowany za serię najlepszych tricków na Esplanada dos Ministeros - Alei Ministerstw - która znalazła się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Już po raz drugi w historii Światowej Serii Red Bull X-Fighters zawody zostaną rozegrane w Brazylii. W 2008 roku w Rio de Janeiro zwyciężył Jeremy Stenberg (USA) „Sambadrom był wypełniony po brzegi, a atmosfera była niewiarygodna. Jestem przekonany, że w tym roku stolica przywita nas takim samym entuzjazmem. Mamy w zanadrzu mnóstwo nowych trików” - powiedział Robbie Madison.

Hiszpan Danny Torres jest uznawany za faworyta brazylijskiego przystanku, zwłaszcza po tym, jak zdobył piąte w karierze zwycięstwo podczas inauguracyjnego przystanku sezonu w Dubaju (ZEA). Norweg Andree Villa oraz broniący tytułu mistrz Nate Adams (USA) depczą mu po piętach.: „Rywalizacja na szczycie jest niezwykle wyrównana. Jeden błąd i skończysz na paddocku jako przegrany. Każdy musi przekroczyć własne granice” – powiedział Nate Adams i obiecał, że w Brazylii zaprezentuje dużo nowych trików.
W tym roku w ramach Red Bull X-Fighters zostanie rozegranych sześć odcinków serii na całym świecie. Po brazylijskiej edycji, seria przeniesie się do wiecznego miasta Rzymu (24 czerwca). Kolejne przystanki odbędą się w Madrycie (15 lipca) oraz na nowym stadionie piłkarskich mistrzostw Europy w Warszawie (6 sierpnia). Ostateczna rozgrywka będzie miała miejsce w Australii. Na wielki finał seria Red Bull X-Fighters zawita do najmodniejszej miejscówki na południowej półkuli – Sydney (17 września).

Transmisję na żywo z Brazyli można będzie obejrzeć na antenie Orange Sport TV w sobotę 28 maja o godzinie 23.30. Retransmisja zawodów będzie również na antenie TVN Turbo 22 czerwca o godzinie 20.55.

REKLAMA

Lista startowa Red Bull X-Fighters Brasilia:
- Nate Adams (USA)
- Andre Villa (NOR)
- Levi Sherwood (NZL)
- Dany Torres (ESP)
- Robbie Maddison (AUS)
- Adam Jones (USA)
- Eigo Sato (JAP)

- Libor Podmol (CZE)
- Blake Williams (USA)
- Javier Villegas (CHI)
- Beau Bamburg (USA)
- Wild Card (BRA)

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij