Rekord okrążenia pobity podczas testu opon.

Podczas testu opon Dunlop, przeprowadzonego pod koniec lipca na francuskim torze Mireval, po dokładnym przeanalizowaniu danych okazało się, że Dominique Aegerter pobił rekord okrążenia toru Moto2 o 0,9 sekundy.

W ramach przeprowadzonego testu opon dla klasy Moto2 badano odporność na obciążenia i przygotowywano nową specyfikację na rok 2014, a być może także na pozostałe wyścigi sezonu 2013. Opony sprawdzali jeżdżący w klasie Moto2 Dominique Aegerter oraz zespół testowy Dunlopa w składzie: Stefan Nebel i dwóch zawodników mistrzostw IDM. Opona była wcześniej testowana przez Esteve Rabata i Nicolása Terola w Argentynie.

Wnioski z testu potwierdziły walory nowej specyfikacji tylnej opony. Stwierdzono również, że za wzrost obciążenia opon w tym sezonie mogą częściowo odpowiadać zmiany wprowadzone w motocyklach od 2012 r. Chodzi m.in. o nowe sprzęgło, które bardziej obciąża oponę umożliwiając mocniejsze hamowanie przed zakrętami. „Nie pojechaliśmy na tor w Mireval z zamiarem bicia rekordów, ale bardzo się cieszymy, że się to udało” – powiedział Clinton Howe, dyrektor operacyjny sekcji motocyklowej Grand Prix.

Dunlop jest partnerem technicznym Suzuki Endurance Race Team, Honda TT Legends, firm Kawasaki i Honda oraz wyłącznym dostawcą opon do wyścigów Moto2 i Moto3.

zobacz galerię

Zobacz również:
W pierwszy weekend lipca zostanie rozegrana inauguracyjna runda Mistrzostw Polski w Motocrossie - Orlen MX MP. Zawody odbędą się na torze w Strykowie. Jako, że zawodnicy rozpoczęli już sezon startując w zawodach strefowych oraz Pucharze Polski, to możemy się spodziewać widowiskowego ścigania.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA