Rekordowe Spotkanie Klasycznych Triumphów

Ponad 60 uczestników oraz ponad pół setki klasycznych maszyn Triumpha i to wszystko na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Marcin Kaliszka
II Spotkanie Klasycznych Triumphów - Podlesice 2016.

Tegoroczna II edycja Spotkania Klasycznych Triumphów odbyła się w dniach 20-22 maja. Impreza skierowana dla właścicieli motocykli: Triumph Bonneville, Thruxton, Scrambler oraz Thunderbird 900 zgromadziła ponad 60. uczestników. Na parkingu przed bazą usytuowaną w Podlesicach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej można było podziwiać ponad pół setki maszyn z całej Polski.

W sobotę uczestnicy wyruszyli na wspólny objazd Jury odwiedzając po drodze zamek w Smoleniu, rynek w Pilicy oraz Pustynię Błędowską, na której poczęstunek przygotowało Stowarzyszenie LGD Nad Białą Przemszą. Wieczorem imprezę odwiedził Mikołaj Sibora – prezes firmy Almot, która od  niedawna jest nowym importerem Triumpha w Polsce. Opowiedział fanom klasycznych Triumphów o planach i kierunkach rozwoju marki w naszym kraju, a także zadeklarował włączenie się w kolejne edycje imprezy. Wyczekiwanym przez uczestników punktem programu była pierwsza w Polsce publiczna prezentacja nowych Triumphów: Bonneville T120, Thruxton 1200 R i Street Twin.

Podczas wspólnej kolacji przy grillu i różnorodnych napojach wręczono nagrody. Nie brakowało wspólnej zabawy i rozmów do białego rana.

W niedzielę odwiedzono Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie gdzie również zorganizowano sesję fotograficzną.

Zobacz również:
REKLAMA