[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Rekordowy weekend Wheelie!

Oficjalny rekord Guinessa to 172 mph czyli około 278 km/h na jednym kole! Czyste szaleństwo! Na lotnisku w Elvington w Anglii już w najbliższy weekend zjawi się około 50 śmiałków, którzy spróbują pokonać tą barierę.

Zadanie z pozoru proste. Przez kilometr lotniska jechać jak najszybciej z uniesionym do góry przednim kołem. Dla wielu nic prostszego, jednak kiedy prędkości przekraczają wartość 250 km/h niewiele jest osób które się odważy. Jednym z nich jest Dave 'the Dodge' Rogers, który ma zamiar pobić ten rekord na swojej specjalnie przygotowanej Hayabusie. Jego najlepszy zanotowany wynik to 165 mph czyli 265 km/h, ale jak sam mówi ma jeszcze jeden, niepotwierdzony rekord. Niebotyczne 182 mph czyli ponad 290  km/h! Szajba! Już po weekendzie dowiemy się czy komuś udało się pobić rekord Terry'ego Calcotta z 2006 roku. Dodajmy, że jest to rekord ustanowiony na odległości 1 kilometra. Inny rekord maksymalnej prędkości na jednym kole należy do Patricka Furstenhoffa. Ustanowił go w kwietniu 1999 roku i wynosił masakryczne 307.86 km/h.

REKLAMA
Zobacz również:
Chciałbyś polatać najnowszymi Triumphami? Dni otwarte w salonie Triumph Gdańsk to świetna okazja by przetestować aż 12 maszyn!
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij