Rekordzista od 17 lat próbuje zrobić prawo jazdy. Podjął już 192 nieudane próby

192 nieudane próby zdania egzaminu na prawo jazdy ma za sobą 50-latek z Piotrkowa Trybunalskiego. Fatalna passa trwa już 17 rok, a na bezskutecznie podejścia mężczyzna wydał już ponad 6 tys. zł.

192 razy zdawał na prawko WORD Piotrkow Trybunalski
  • 192 razy podchodził do egzaminu na prawko pewien mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego.
  • Mężczyzna wydał na te próby ponad 6 tys. zł. 
  • Jest polskim rekordzistą, ale do światowego rekordu jeszcze mu daleko.

REKLAMA

REKLAMA

Można powiedzieć, że 50-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego jest w tamtejszym WORD prawdziwym celebrytą. Piotrkowski WORD cieszy się ponadprzeciętnymi wynikami zdawalności – za pierwszym razem zdaje tam egzamin aż 70 procent kandydatów na kierowców. Niestety – pechowemu rekordziście wcale te statystyki nie pomagają. Między nim a kolejnymi pechowcami jest prawdziwa przepaść – kolejny na liście kandydatów z nieudanymi próbami ma ich na koncie "zaledwie" 40.

W Polsce przeciętny kandydat na kierowcę zdaje egzamin za drugim-trzecim razem. Sporadycznie zdarzają się sytuacje, w których podejść do egzaminu bywa ponad 10. Kilka lat temu głośno było o przypadku z Opola – w tamtejszym WORD pewien kandydat próbował podejść do egzaminu 113 razy. Ale taka sytuacja jak ta z Piotrkowa Trybunalskiego zdarza się w Polsce po raz pierwszy.

Całą sprawa jest o tyle niezwykła, że opisywane 192 próby dotyczą egzaminu teoretycznego. Dariusz Misztal, dyrektor piotrkowskiego WORD w rozmowie z łódzkim oddziałem TVP wyraża nadzieję, że kiedy piotrkowianinowi uda się wreszcie zdać teorię, egzamin praktyczny pójdzie mu jak z płatka. Oby tylko wystarczyło mu pieniędzy – jak wyliczyli dziennikarze TVP, zdeterminowany rekordzista wydał już na swoje próby ponad 6 tysięcy złotych.

Mimo imponującego wyniku, piotrkowianinowi do rekordu świata w liczbie zdawanych egzaminów na prawo jazdy brakuje jeszcze sporo. Tutaj palmę pierwszeństwa dzierży pewna 68-letnia Koreanka, która przez trzy lata podchodziła do egzaminu na prawo jazdy 950 razy. Zdała.

Przeczytaj także: sprawdź czy zdasz egzamin na prawo jazdy

Zobacz również:
Obowiązkowe kamizelki i kurtki z poduszkami powietrznymi nie zostaną wprowadzone. Wobec zmasowanego oporu hiszpańskich motocyklistów, tamtejsze władze nie zdecydowały się uchwalić przepisu dotyczącego tej kwestii.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA