Retro szał. Honda prezentuje modele Monkey i Super Cub na rok 2022

Honda na rok 2022 odświeżyła dwa swoje największe przeboje – modele Super Cub i Monkey. Pod rasowym, klasycznym wyglądem, kryje się najnowocześniejsza technika i gadżety rodem z najdroższych modeli.

Legendarny model Super Cub, uznawany za jeden z najpopularniejszych jednośladów w historii, doczekał się wersji na rok 2022. Europejska wersja, mimo wyraźnych zapożyczeń z designu pierwszej wersji, jest jednośladem na wskroś nowoczesnym. Najważniejszą zmianą w tegorocznym modelu jest silnik, spełniający normę Euro 5. Jednostka napędowa pracowała od 2020 roku w modelu MSX125 Grom, teraz trafiła także do modelu Super Cub.

Honda Super CubHonda

Jednocylindrowy silnik o pojemnoci 124 cm3 chłodzony jest powietrzem i generuje niemal 10 KM przy 7500 obr/min i 10,4 Nm przy 6250 obr/min. Zastosowano nowy, mniejszy filtr powietrza, nowy wkład końcówki wydechu, oraz zmodyfikowany, pojedynczy katalizator zamiast dwóch, jak było to w poprzedniku.

Podobnie jak w dotychczasowym modelu, także w nowym Super Cubie pracuje 4-biegowa przekładnia współpracująca z automatycznym sprzęgłem. Średnie spalanie utrzymuje się na poziomie zaledwie 1,5 l/100 km, co jest doskonałym uzasadnieniem ogromnego sukcesu tego modelu w Azji.

Honda Super CubHonda

W przednim zawieszeniu zastosowano nowe sprężyny, na tył trafiły zmodyfikowane amortyzatory. Honda Super Cub 125 ma w standardzie system bezkluczykowy i oświetlenie LED. Za tegoroczny model trzeba zapłacić 16 800 zł.

Honda Super CubHonda

Drugą nowością Hondy jest nowa Monkey – jeden z najpiękniejszych mini bike'ów na rynku. Wersja na 2022 rok otrzymała zmodernizowany silnik o pojemności 124 cm3 o mocy 9,4 KM przy 6 750 obr/min i maksymalnym momencie obrotowym 11 Nm przy 5500 obr/min. Trafiła tutaj także 5-biegową skrzynia cyfrowy zestaw wskaźników LCD, oświetlenie LED oraz kluczyk z funkcją lokalizacji pojazdu. System ABS sterowany jest modułem bezwładnościowym IMU. Model 2022 dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych: Pearl Glittering Blue, Banana Yellow i Pearl Nebula Red. 

Honda monkey 2022Honda

Więcej informacji o tym i pozostałych modelach Hondy znajdziecie na stronie https://www.honda.pl/motorcycles.html

zobacz galerię

Zobacz również:
Powraca coś, za czym tęskniliście - impreza testowa Yamahy, podczas której można na własnej skórze poczuć ciarki generowane przez motocykle serii MT. Tym razem zapraszamy was salonu Moto 46 w Szczecinie. 
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA