[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Rewolucja w Ducati rozpoczęta: Nowy szef Corse

W Ducati Corse, czyli sportowym odłamie włoskiej firmy nie działo się ostatnio najlepiej. W MotoGP Ducati zamiata tyły, a w Superbike'ach nie udało się obronić ani nawet zbliżyć do obrony tytułu. To oznaczało rewolucję.

Zmiana na stanowisku szefa Ducati Corse była chyba tylko kwestią czasu i wreszcie się dokonała. Mimo to, wielu włoskich fanów Ducati jest zaskoczonych, żeby nie powiedzieć oburzonych tym że Włocha na tym stanowisku zastąpił Niemiec Bernhard Gobmeier, który wcześniej związany był z zespołem BMW Superbike. Będzie on koordynował pracę szefa zespołu Superbike Ernesto Marinellego i szefa projektu MotoGP Paolo Ciabattiego. To początek reorganizacji która szykowała się w Ducati od kiedy właścicielem została firma Audi. Preziosi został przeniesiony do działu badań i rozwoju gdzie będzie pracował na stanowisku dyrektora podlegając bezpośrednio Claudio Domenicaliemu.  Co to oznacza dla fanów wyścigów? Na razie niewiele bo póki co to tylko polityka. W przyszłym sezonie zobaczymy jednak czy Bernard nie ma przypadkiem lepszego pomysłu na prowadzenie wyścigowych zespołów w Ducati.

REKLAMA


Bernard Gobmeier/ zdj. Crash.net


Filippo Preziosi/ zdj. Crash.net

Zobacz również:
Już w najbliższy weekend, czyli 24 i 25 sierpnia, miejska plaża w Gdyni zamieni się w pustynny tor odwzorowujący warunki panujące podczas najtrudniejszego rajdu świata – Dakaru. Nie zabraknie piaszczystych wydm oraz rywalizacji rajdówek, buggy, motocykli i ciężarówek.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij