Rocznicowy Kawasaki Z50th. To będzie godny następca kultowego Z1A

W przyszłym roku przypada 50. rocznica powstania pierwszego modelu Kawasaki z linii Z. Producent nie omieszkał wykorzystać tej okazji by zaprezentować rocznicowy model – Z50th.

Kawasaki Z1A Kawasaki

Niestety, jak dotąd wiemy bardzo niewiele. Producent ograniczył się do prezentacji krótkiego filmu, na którym widać pochodzącą z kultowego Z1/A plakietkę z napisem 900 Double Overhead Camshaft, piękny lakier o głębokim brązowym odcieniu oraz zagadkowe logo Z50th, nawiązujące do 50. rocznicy.

Nawiązanie do modelu Z1/A jest na tyle nieoczywiste, że jesteśmy skłonni założyć inną konotację – do aktualnego Z900RS. W końcu model ten jest bezpośrednim nawiązaniem do historii marki i znakomitym przykładem, że czterocylindrowe piece z Akashi mają się świetnie.

Nawiązanie w zwiastunie do historycznego modelu z połowy lat 70. jest zatem tylko puszczeniem oka do fanów marki – patrzcie, mamy dla was coś specjalnego, wyjątkowego, na co warto wydać pieniądze. W praktyce jesteśmy niemal pewni, że Z50th będzie standardowym Z900RS ubranym w ekskluzywne schematy malowań oraz specjalne detale, takie jak historyczne logo, retro szparunki, czy na przykład przeszycia kanapy.

Z całą pewnością sztosem sztosów byłyby szprychowe koła, które sprawiłyby, że wersja ta zyskałaby niezwykłe piękno, a poza tym stałaby się bardzo pożądana jako lokata kapitału. To jednak tylko nasze rozważania – wydaje się, że producent zdecyduje się na standardowe felgi aluminiowe o lekkim designie.

Na oficjalną prezentację nie trzeba będzie zapewne czekać zbyt długo. Skoro rocznicowym rokiem jest 2022, Kawasaki będzie chciało pokazać tę specjalną wersję jeszcze w roku bieżącym, zapewne podczas EICMA 2021.

Przeczytaj także: Kawasaki Z900RS - test. 

Zobacz również:
REKLAMA