Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Romet 4E

Polska firma Romet pracuje nad stworzeniem miejskiego samochodu elektrycznego, który miałby być alternatywą dla samochodów, skuterów i motorowerów.

4E to mały dwumiejscowy samochodzik napędzany silnikiem elektrycznym. Producent utrzymuje, że będzie to dobra alternatywa dla skuterów motorowerów i miejskich samochodów na zatłoczonych ulicach miast. Nie przeciśnie się co prawda w korku między samochodami, ale znacznie zmniejszy koszty pokonywania dystansów z domu do pracy i na zakupy. Koszt przejechania 100 km ma oscylować w kwocie około 5 zł. Co prawda na razie wszystko jest w fazie projektowania, ale na dobrej drodze do rozpoczęcia produkcji. Dane techniczne poniżej.Do prowadzenia tego wynalazku ma wystarczać prawko kategorii B1 lub AM czyli na motorowery.

Długość: 2450mm
Wysokość:1430mm
Szerokość:1400mm
Rozstaw osi:1620mm
Rozstaw kół:1250mm
Waga bez akumulatorów: 349kg
Silnik elektryczny BLDC: 60V lub 72V
Moc silników elektrycznych: 2x2kW
Akumulatory: ołowiowy lub litowo-jonowy: 10 kWh
Zasięg: około 100 km
Kategoria pojazdu: L6e

Zobacz również:
Paweł Szkopek uniknął poważniejszej kontuzji w groźnie wyglądającym wypadku podczas niedzielnego wyścigu motocyklowych mistrzostw świata World Superbike na amerykańskim torze Laguna Seca. Już w najbliższy weekend Polak zmierzy się w Czechach w kolejnych zmaganiach.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ