Rossi VS Agostini

Po raz pierwszy w historii obecny mistrz świata i rekordzista w liczbie zwycięstw w serialu MotoGP, czyli Valentino Rossi odwiedzi brytyjską wyspę Man. Będzie się tam ścigał z legendą wyścigów motocyklowych Giacomo Agostinim.

Agostini to 68-krotny zwycięzca wyścigów królewskiej klasy i 8-krotny mistrz świata. Jest najbardziej utytuowanym zawodnikiem wszech-czasów. Jedyny problem polega na tym, że nie ściga się już od ponad 30 lat. Rossi również jest 8-krotnym a rekord 68 zwycięstw w MotoGP pobił w zeszłym roku... I wciąż się ściga... W czerwcu będzie miał okazję pościgać się z Giacomo Agostinim na brytyjskiej wyspie Man. Z inicjatywy sponsora Rossiego, firmy Dainese oboje zostali zaproszeni na wyścig Dainese Superbike rozgrywany na tym torze.
Doktor na Yamasze R1 przejedzie jedno okrążenie pokazowe tuż przed startem Dainese Superbike 6 czerwca 2009. Na takiej samej maszynie pojedzie Agostini.

"Jestem bardzo podekscytowany moją pierwszą wizytą na wyspie Man!Chciałem tego doświadczyć już dawno, ale napięty harmonogram sezonu MotoGP nie pozwalał na wypad na wyspę Man i obejrzenie wyścigu Tourist Trophy na żywo. Widziałem wiele zdjęć oraz słyszałem wiele dobrego od Giacomo (Agostini) i Lino Dainese'a o wyścigach TT na wyspie Man. Na szczęście w tym roku jest tygodniowa przerwa między rundami MotoGP w Mugello i Katalonii i będzie okazja zobaczyć to na własne oczy"-komentuje Rossi.

Po wyścigu Valentino Rossi, Giacomo Agostini i zawodnik teamu Dainese Guy Martin wezmą udział w konferencji prasowej na temat założeń marki Dainese co do poprawy bezpieczeństwa fanów dwóch kółek.

REKLAMA