Rossi i kask dla SuperSica

Misano to domowa runda nie tylko dla Valentino Rossiego ale również dla tragicznie zmarłego niemal dwa lata temu Marco Simoncellgo. Rossi poświęcił swojemu wielkiemu przyjacielowi specjalną grafikę kasku...

Specjalna grafika na kasku, w którym Valentino Rossi ścigał się na Misano w ostatni weekend (tor nazwany na cześć Marco Simoncellego) poświęcona została SuperSicowi, który również wychował się niedaleko - w miejscowości Coriano i był bliskim przyjacielem Rossiego. Na kasku pojawiły się motywy z okładki kultowej płyty, równie kultowego zespołu Pink Floyd, oraz napis How I Wish You Were Here, co jednocześnie jest i tytułem płyty i dedykacją dla Simoncellego.


W pobliskim Coriano, czyli rodzinnej miejscowości Marco Simoncellego stanął również pomnik upamiętniający zawodnika z numerem 58. Pomnik przypomina wydech motocykla wyścigowego i w każde niedzielne popołudnie przez 58 sekund (to nawiązanie do numeru Sica) strzela płomieniem by przypomnieć o włoskim zawodniku. Pomnik zaprojektował Arcangelo Sassolino.
Zobacz również:
REKLAMA