[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Rossi przeciw nowym przepisom

W tegorocznym sezonie MotoGP została wprowadzona zasada jednej opony (single tyre rule). Oznacza ona, że każdy zawodnik na każdy weekend wyścigowy ma przydział dwudziestu opon (12 tył i 8 przód) w dwóch mieszankach twardości.  

 Zdecydowanie przeciwko temu przepisowi opowiada się obecny mistrz świata Moto GP Valentino Rossi. Doktor nie ma zastrzeżeń do liczby opon lecz do ich twardości. Rossi wystosował pismo do Bridgestone'a (jedynego dostawcy opon w moto GP) i Dorny (organizatora zawodów MotoGP) z prośbą o zwiększenie ilości dostepnych mieszanek twardości na kolejne rundy MotoGP. Większość zawodników startujących w królewskiej klasie poparło Rossi'ego. Inne stanowisko w tej sprawie zajmuje były mistrz świata Casey Stoner, przez wielu uważany za bezpośredniego rywala Rossiego do zdobycia tytułu. Australijczyk wyraża się pozytywnie o nowych przepisach. Według niego wszyscy zawodnicy znajdują się w tej samej sytuacji, a ta poprawi się z czasem gdy zawody MotoGP zawitają do państw o normalnej temperaturze (opony będą się wtedy szybciej rozgrzewać i przyczepność zdecydowanie się poprawi). Sprawa będzie poruszona podczas następnego weekendu MotoGP w hiszpańskim Jerez 2 i 3 maja.

REKLAMA
Zobacz również:
By podróżować na motocyklu nie potrzebujesz od razu wielkiej maszyny, ważne by była niezawodna. Nie musisz też dysponować górą kasy. Wystarczy że chcesz a wtedy się uda. Zwłaszcza, że nowiuteńki BMW G 310 GS może być twój już za 350 zł miesięcznie.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij