[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Rossi przeciw nowym przepisom

W tegorocznym sezonie MotoGP została wprowadzona zasada jednej opony (single tyre rule). Oznacza ona, że każdy zawodnik na każdy weekend wyścigowy ma przydział dwudziestu opon (12 tył i 8 przód) w dwóch mieszankach twardości.  

 Zdecydowanie przeciwko temu przepisowi opowiada się obecny mistrz świata Moto GP Valentino Rossi. Doktor nie ma zastrzeżeń do liczby opon lecz do ich twardości. Rossi wystosował pismo do Bridgestone'a (jedynego dostawcy opon w moto GP) i Dorny (organizatora zawodów MotoGP) z prośbą o zwiększenie ilości dostepnych mieszanek twardości na kolejne rundy MotoGP. Większość zawodników startujących w królewskiej klasie poparło Rossi'ego. Inne stanowisko w tej sprawie zajmuje były mistrz świata Casey Stoner, przez wielu uważany za bezpośredniego rywala Rossiego do zdobycia tytułu. Australijczyk wyraża się pozytywnie o nowych przepisach. Według niego wszyscy zawodnicy znajdują się w tej samej sytuacji, a ta poprawi się z czasem gdy zawody MotoGP zawitają do państw o normalnej temperaturze (opony będą się wtedy szybciej rozgrzewać i przyczepność zdecydowanie się poprawi). Sprawa będzie poruszona podczas następnego weekendu MotoGP w hiszpańskim Jerez 2 i 3 maja.

Zobacz również:
Model Thruxton RS nawiązuje do legendarnych wyścigów motocyklowych Isle of Man TT oraz Thruxton 500 i stanowi współczesną interpretacją prawdziwego, brytyjskiego cafe racera.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA