Rossi przeciw nowym przepisom

W tegorocznym sezonie MotoGP została wprowadzona zasada jednej opony (single tyre rule). Oznacza ona, że każdy zawodnik na każdy weekend wyścigowy ma przydział dwudziestu opon (12 tył i 8 przód) w dwóch mieszankach twardości.  

 Zdecydowanie przeciwko temu przepisowi opowiada się obecny mistrz świata Moto GP Valentino Rossi. Doktor nie ma zastrzeżeń do liczby opon lecz do ich twardości. Rossi wystosował pismo do Bridgestone'a (jedynego dostawcy opon w moto GP) i Dorny (organizatora zawodów MotoGP) z prośbą o zwiększenie ilości dostepnych mieszanek twardości na kolejne rundy MotoGP. Większość zawodników startujących w królewskiej klasie poparło Rossi'ego. Inne stanowisko w tej sprawie zajmuje były mistrz świata Casey Stoner, przez wielu uważany za bezpośredniego rywala Rossiego do zdobycia tytułu. Australijczyk wyraża się pozytywnie o nowych przepisach. Według niego wszyscy zawodnicy znajdują się w tej samej sytuacji, a ta poprawi się z czasem gdy zawody MotoGP zawitają do państw o normalnej temperaturze (opony będą się wtedy szybciej rozgrzewać i przyczepność zdecydowanie się poprawi). Sprawa będzie poruszona podczas następnego weekendu MotoGP w hiszpańskim Jerez 2 i 3 maja.

Zobacz również:
Czy silnik z Multistrady i całkiem nowe podwozie o dużej dzielności terenowej wystarczą, by pozamiatać na rynku adventure? Nowe Ducati DesertX ma szansę stać się tutaj ważnym graczem, ale raczej nie będzie konkurentem dla Tenery 700 i Tuarega 660.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA