Rossi spróbuje sił w NASCARZE?

Spokojnie, Rossi tylko przy okazji GP na torze COTA w Austin spróbował swoich sił w samochodzie Nascar Kyle'a Buscha. A wszystko w ramach współpracy z Monsterem.

Rossi nie zaliczy wyścigu w Texasie do swoich najlepszych występów. Zajął dopiero 6 miejsce choć to i tak świetny wynik zważywszy na awarię hamulców i problemy z oponami.

Po wyścigu miał jednak niepowtarzalną okazję przejechać się wyścigowym samochodem NASCAR na torze Charlotte Motor Speedway. Toyota Camry, którą ściga się Kyle Busch dysponuje mocą 650 KM z potężnej V8. Na szczęście Rossi nie ma problemów z prowadzeniem wyścigówek bo to nie pierwszy raz kiedy zasiada za sterami tak mocnych samochodów. Miał już okazję jeździć bolidem Ferrari z Formuły 1, ścigał się w wyścigach Endurance Ferrari 458 Italia i testował Mercedesa DTM. Toyotą Camry udało mu się osiągnąć prędkość 185 mil czyli około 298 km/h.

Po przejażdżce Rossi powiedział:
" Na początku było trochę dziwnie ponieważ wbrew pozorom trudno jest jechać prosto. Ale po kilku okrążeniach mogłem jechać coraz szybciej i szybciej. A kyle to porządny gość. Polubiłem go i dał mi sporo przydatnych rad. Było super zobaczyć jak to jest. Mam sporo znajomych w Europi i samych Włoszech, którzy śledzą Nascar. To zupełnie inne wyścigi niż te w Europie i spodziewałem się czegoś bardzo emocjonującego, wielkich prędkości i dużej pewności w zakrętach. Od początku masz sporo przyczepności więc jesteś przyklejony do toru. To było świetne. Lubię jeździć wyścigowymi samochodami. Zawsze lubiłem więc super było przejechać się Nascarem"

Galeria po kliku w dowolne zdjęcie

 
5.jpg
2.jpg
17.jpg
14.jpg
9.jpg
13.jpg


10.jpg
15.jpg
5.jpg
Zobacz również:
REKLAMA