Rossi w Ducati!

Od kilku miesięcy środowisko MotoGP huczy od plotek. Najpierw było głośno o ewentualnym przejściu Stonera z Ducati do Hondy. Kolejnym ruchem były oczywiście spekulacje na temat kto przejdzie do Ducati. Naturalnym kandydatem był oczywiście Valentino Rossi którego wszyscy Włosi niemal siłą woli widzieli w teamie czerwonych. I stało się. Doktor w 2011 przenosi się do Ducati.

Informację z radością potwierdził jeden z szefów Ducati Motor Holdings - Gabriele Del Torchio w rozmowie z Cycle World. Zdradził że w przyszłym roku Nickiemu Haydenowi towarzyszył będzie Valentino Rossi, i taki zespół na pewno pomoże przygotować motocykle do zwycięstw. Informacja zdaje się być konsekwencją ostatnich porozumień Yamahy z Ducati o pozwoleniu na testy włoskiej maszyny dla Valentino. Podobno cała kwestia została rozwiązana już miesiąc temu podczas GB Barcelony, ale tej tajemnicy  Poliszynela próbowano dotrzymać aż do GP Brna. Sprawa jedna się rozwiązała i del Torchio pogodził wszystkich. Włoski mistrz we włoskim teamie. Italia oszaleje.

zdj. asphalt&rubber

Zobacz również:
Po aferze z Yamahą Maverick Vinales przeprosił za swoje zachowanie spowodowane frustracją, a dzień później ogłosił, że przechodzi do Aprilii!
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA