Rossi w kryzysie

Za nami pierwsza runda MotoGP sezonu 2012. O ile świetnie rozpoczęli go jeźdźcy Yamahy i Hondy o tyle Ducati kolejny raz ma problem. Problem ma też Valentino Rossi, który w niedzielę dojechał na rozczarowującym 10 miejscu.

Zapowiedzi przed sezonem były duże, a nadzieje jeszcze większe. Niestety realia są takie jakie są. Rossi nie daje sobie rady na Ducati, ba, jest nawet gorszy od Haydena i Barbery. Przedostatnie miejsce wśród motocykli prototypowych, przed Benem Spiesem, który z poważnymi problemami dojechał na 11 miejscu, to wielkie rozczarowanie. Rozczarowania nie ukrywa też sam Rossi i jego pracodawcy. Valentino miał być liderem zespołu, tymczasem spisuje się dużo poniżej oczekiwań i choć wszyscy wiedzą, że motocykl nie jest dobry, 6 miejsce Haydena pozwala myśleć, że da się szybciej. Fani są coraz bardziej wściekli, a Rossi coraz bardziej zrezygnowany. Oto co powiedział w wywiadzie dla włoskich mediów:

"Nie potrafię jechać tym motocyklem, nie mogę nawet utrzymać tempa Haydena, za którym kiedyś spokojnie nadążałem. W teorii powinienem być szybszy na nowych oponach. Nicky pojechał dobry wyścig, ale i tak skończył na 6 miejscu...
To Ducati ma problemy: Dałem instrukcje co trzeba poprawić, ale i tak nei rozwiązaliśmy wszystkich kłopotów. Niestety nie jestem mechanikiem i nie mogę z tym nic zrobić. Jedynym pozytywnym aspektem jest to że na tym podwoziu się nie przewracam. To już coś.
W zeszłym roku straciliśmy nadzieję, ale bardziej od nadziei potrzebujemy lepszego motocykla. Nie chcę znów się mówić o wielkiej nadziei że wszystko pójdzie super tak jak robiłem to w zeszłym roku.
Starałem się zachować jak profesjonalista chociaż kiedy Barbera wypchnął mnie z toru i straciłem mnóstwo czasu zastanawiałem się nawet nad zjechaniem do pit-lane. Wtedy jednak postanowiłem pozostać na torze aby dać naszym technikom jak najwięcej danych aby poprawić ustawienia następnym razem."

Zdjęcia: Crash.net

Zobacz również:
REKLAMA